Хитой элчихонаси Қишлоқ хўжалиги вазирлигига инсонпарварлик ёрдами сифатида тиббиёт маҳсулотларни етказиб берди
2020-04-10 | Жамият
Бугунги кунда пандемия кўплаб мамлакатлар иқтисодиётига салбий таъсир кўрсатмоқда. Бундай пайтда бир-бирини қўллаб-қувватлаш муҳим аҳамият касб этади.
Жумладан, шундай қийин вазиятда Ўзбекистон бошқа давлатлар халқлари учун инсонпарварлик ёрдами сифатида турли озиқ-овқат маҳсулотлари, шунингдек, коронавирус инфекцияси тарқалишининг олдини олишда фойдаланиладиган маҳсулотларни мунтазам етказиб бермоқда. Бу эса турли халқлар ўртасидаги ҳамжиҳатликдан далолатдир. Шунингдек, кенг тарқалаётган мазкур пандемияга қарши курашишда турли давлатлардан Ўзбекистонга ҳам инсонпарварлик ёрдами берилмоқда.
Хитой элчихонаси Ўзбекистоннинг Қишлоқ хўжалиги вазирлигига Соvid-19 билан курашиш учун инсонпарварик ёрдамини юборди.
Вазирлик Хитой элчихонасига инсонпарварлик ёрдами учун миннатдорлик билдирар экан, минг дона ҳимоя кўзойнаклари, бир марталик ҳисобланган минг дона ҳимоя кийими, ўттиз минг дона тиббиёт ниқобларини Соғлиқни сақлаш вазирлигига аҳолига беминнат тарқатиш учун юборди.

Посольство Китая доставило медицинские изделия в Министерство сельского хозяйства в качестве гуманитарной помощи
2020-04-10 | Общество
Сегодня пандемия коронавируса оказывает негативное влияние на экономику многих стран. В это время важно поддерживать друг друга.
В частности, в такой сложной ситуации Узбекистан в качестве гуманитарной помощи народам других стран регулярно поставляет различные продукты питания, а также изделия, используемые для предотвращения распространения коронавирусной инфекции. Это знак солидарности между разными народами. Гуманитарная помощь для борьбы с этой пандемией также предоставляется и Узбекистану из разных стран.
Посольство Китая направило гуманитарную помощь для борьбы с COVID-19 в Министерство сельского хозяйства Узбекистана.
Министерство поблагодарило посольство Китая за гуманитарную помощь и отправило в Министерство здравоохранения тысячу защитных очков, столько же одноразовых защитных костюмов и 30 тысяч одноразовых медицинских масок для безвозмездного распространения среди населения.