Uztelecom томонидан мобил алоқа хизматларига онлайн-уланиш хизмати ишга тушурилди
Бугун жаҳон ҳамжамияти учун жиддий муаммога айланган коронавирус (COVID-19) пандемиясига қарши мамлакатимизда қатъий чора-тадбирлар кўрилмоқда.
Республикамиз аҳолисини ушбу хавфдан ҳимоя қилиш, уни иқтисодиёт тармоқларига бўладиган салбий таъсирини юмшатиш бўйича Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги ва тизимдаги корхоналар томонидан кўплаб ишлар амалга оширилмоқда.
Ҳусусан, “O‘zbektelekom” акциядорлик компанияси “UzMobile” филиали мобил алоқа хизматларига онлайн-уланиш хизматини ишга туширди.
Хизмат компания сайти орқали онлайн-аризани тўлдириш йўли билан амалга оширилади. Аризачи томонидан барча зарур маълумотлар, шу жумладан шахсни тасдиқловчи ҳужжат параметрлари, сотиб олмоқчи бўлган рақам ва танлаган тариф режаси кўрсатилади. Сўнгра, 1-3 иш куни давомида ариза кўриб чиқилади ва компаниянинг агентлари янги абонент билан боғланади. Рақамни фаоллаштириш танланган тариф режанинг абонент тўлови тўлангандан сўнг (пуллик тоифадаги рақам танланган ҳолларда, рақам учун тўлов қўшилган ҳолда) амалга оширилади.

Uztelecom запустила услугу онлайн-подключений к мобильной связи
Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций и его подведомственными предприятиями осуществляется серьёзная работа по защите населения нашей республики от этой угрозы, смягчения её негативного воздействия на отрасли экономики.
В частности, акционерная компания “Узбектелеком” осуществила запуск услуги онлайн-подключений к сети мобильной связи филиала “UzMobile”.
Услуга осуществляется путем заполнения онлайн-заявки на сайте компании. Заявитель указывает всю необходимую запрашиваемую информацию, удостоверяющую личность, а также номер и тарифный план. После чего, в течение 1-3 рабочих дней заявка будет рассмотрена и агенты компании свяжутся с новым абонентом. Активация номера происходит после совершения оплаты стоимости абонентской платы выбранного тарифного плана (в случае выбора номера платной категории и оплаты за номер).