Молия вазирлиги карантин даврида фаолиятини узлуксиз давом эттирмоқда
Сизга шуни маълум қиламизки, алоҳида техник ходимларнинг коронавирус тест натижалари шубҳа туғдирди ва улар кейинги текширувлар учун клиник карантинга олинди.
Маълумки, коронавирус пандемияси билан боғлиқ карантин тадбирлари даврида ходимлар, барча ташриф буюрувчилар ва уларнинг оила азолари хавфсизлигини таминлаш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги биринчилардан бўлиб, масофавий ишлаш тартибини жорий қилди. Дастлабки кунларданоқ ходимларнинг 40% дан ортиғи, шу жумладан мактабгача ва бошланғич синфлар ёшидаги фарзандли ходимлар меҳнат таътилига чиқарилди.
Вазирлик устувор давлат дастурларини молиялаштириш ва буджет тизими ходимларига иш ҳақларини ўз вақтида тўлаш, шунингдек, коронавирус инфекциясининг тарқалишига қарши кураш чораларини таъминлаш бўйича узлуксиз фаолиятини давом эттирмоқда.
Ушбу муҳим вазифалар ижросини таминлаш мақсадида, жамоа ишни онлайн шаклда ташкил қилиш, шунингдек, ходимларни ўз-ўзини изоляция қилиши юзасидан қарор қилди.
Молия вазирлиги жамоаси шифокорлар назорати остида қуйидаги тартибда фаолият олиб боради:
1. Вазир ва вазир ўринбосарлари бошчилигидаги раҳбарият, асосий бўлимларнинг бошлиқлари ва алоҳида ходимлари аввалгидек, вазирлик биносида иш олиб боради.
2. Ғазначилик ҳам ҳисобварақлар бўйича барча хизматларни тақдим этган ҳолда ўз фаолиятини давом эттиради. Бунинг учун тегишли ходимлар жалб қилинади ва улар алоҳида бинода мустақил ишлайди.
3. Қолган ходимлар масофадан ишлашни давом эттиради.
Иш ҳақи ва нафақалар ажратилиши тўхтамайди, шунингдек вазирликка юклатилган барча вазифалар ва функциялар белгиланган тартибда бажарилади. Вилоят, туман, шаҳар молия ва ғазначилик бўлимлари ўз фаолиятини одатдагидек давом эттиради.
Вазирлик раҳбарияти барча ходимларга ва уларнинг оила аъзоларига тушунганлари ва қўллаб-қувватлаганлари учун миннатдорчилик билдиради.
Ҳурматли фуқаролар, ҳамкасблар! Молия вазирлигининг бутун жамоаси номидан сизларни уйда қолишга ва карантин даврида ўзингизга ва яқинларингизга ғамхўрлик қилишга чорлаб қоламиз.

Министерство финансов продолжает бесперебойную работу в режиме карантина
Настоящим сообщаем, что результаты проведённых тестирований вызвали сомнения по отдельным сотрудникам обслуживающего персонала, в связи с чем они сейчас находятся на клиническом карантине для дополнительных изучений.
Как вам известно, в период карантинных мер Министерство финансов Республики Узбекистан одним из первых организовало работу в дистанционном режиме во избежание случаев заражения сотрудников, всех посетителей и членов их семей. Уже в первые дни в трудовой отпуск были отправлены более 40% сотрудников, в том числе имеющие детей дошкольного возраста и учащихся начальных классов.
Министерство продолжает свою бесперебойную деятельность по финансированию приоритетных государственных программ и своевременной выплате зарплат работникам бюджетной сферы, а также обеспечению мероприятий по борьбе с распространением коронавирусной инфекции.
С учетом этих ответственных задач, коллектив принял решение о внедрении онлайн режима работы, а также самоизолировании кадрового состава.
Команда Минфина продолжит работать под наблюдением врачей в следующем порядке:
1. Руководство во главе с министром, замминистрами, начальники и отдельные сотрудники ключевых управлений будут, как и ранее, вести деятельность в здании министерства.
2. Казначейство продолжит свое функционирование, предоставляя все услуги по счетам. Для этого в отдельном здании задействована отдельная группа сотрудников.
3. Остальные сотрудники продолжат работать дистанционно.
Настоящим заверяем, что выплаты зарплат и пособий, а также выполнение возложенных на министерство задач и функций не останавливается.
Областные, районные, городские подразделения Министерства финансов и Казначейства работают в штатном режиме.
Руководство министерства выражает всем сотрудникам и членам их семей благодарность за понимание и поддержку.
Уважаемые граждане, коллеги! От имени всей команды Министерства финансов призываем вас оставаться дома и беречь себя и своих близких в период карантина.