Илмий-тадқиқот лойиҳаларни амалга ошириш учун давлат буюртмасини шакллантириш бўйича онлайн электрон платформа ишга туширилди
2020-03-30 | Технологиялар
Инновацион ривожланиш вазирлиги илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш учун давлат буюртмасини шакллантириш бўйича онлайн электрон платформа ишга туширилганлигини маълум  қилади.
Ўзбекистон Республикаси ҳудудида 2020 йил 24 мартдан бошлаб коронавирус инфекцияси тарқалишига қарши кучайтирилган тартиб жорий этилгани муносабати билан аҳолининг санитария-эпидемиологик осойишталиги ва хавфсизлигини таъминлаш талаблари доирасида давлат ва хўжалик бошқаруви органлари, илмий-тадқиқот ва олий таълим муассасалари ходимларини қабул қилиш ҳамда уларга давлат ва бошқа хизматларни кўрсатишни онлайн режимга ўтказиш мақсадида илмий-тадқиқот лойиҳаларини амалга ошириш учун давлат буюртмасини шакллантириш бўйича онлайн электрон платформа ишга туширилди.
Онлайн электрон платформани Инновацион ривожланиш вазирлигининг www.mininnovation.uz веб-сайтидаги “Танловлар” рукнининг “Мавзу юбориш” интерактив хизмати ёки ушбу ҳавола орқали ишга тушириш мумкин.

Запущена онлайн электронная площадка по формированию государственного заказа на реализацию научно-исследовательских проектов
2020-03-30 | Технологии
Министерство инновационного развития сообщает о запуске онлайн электронной платформы по формированию государственного заказа на реализацию научно-исследовательских проектов.
В связи с введением усиленного режима против распространения коронавирусной инфекции с 24 марта 2020 года запущена онлайн электронная платформа по формированию государственного заказа на реализацию научно-исследовательских проектов в целях приема сотрудников органов государственного и хозяйственного управления, научно-исследовательских и высших учебных заведений, а также других заинтересованных лиц.
Онлайн электронную платформу Министерства инновационного развития можно запустить через интерактивную услугу «Отправить тему» рубрики «Конкурсы» на веб-сайте министерства www.mininnovation.uz или по данной ссылке.