Кавказ мусулмонлари идораси раиси Ўзбекистон Президентини Наврўз билан табриклади
Наврўз байрами муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига Кавказ мусулмонлари идораси раиси шайхулислом Оллоҳшукур Пошшозодадан қутлов келди. Мактубда, хусусан, шундай дейилган:
"Биз учун ёрқин ва қадрли Наврўз айёми муносабати билан Сиз ва қардош Ўзбекистон халқига самимий табрикларимни билдираман.
Муҳтарам Шавкат Миромонович! Бу байрам менга дилимдаги сўзларни яна бир бор Сизга етказиш, ҳар бир оилага тинчлик ва фаровонлик, бутун Ўзбекистон халқига тараққиёт ва равнақ тилаш имкониятини тақдим этганидан мамнунман. Мен шахсингизни юксак қадрлайман, Сиз, Жаноби Олийларининг тинчлик ва барқарорликни мустаҳкамлаш, маънавий илдизлари муштарак бўлган халқларимиз ўртасидаги мулоқот ва ҳамкорликни кенгайтиришга қаратилган доно маслаҳатларингиз ва фикр-мулоҳазаларингизга улкан аҳамият қаратаман.
Шу кунларда Сиз, Жаноби Олийлари - Ўзбекистоннинг атоқли фарзандига энг эзгу тилаклар билдириб, Сизга Яратганнинг раҳмат ва марҳаматлари ёғилишини, Аллоҳ таоло муваффақиятларингизни зиёда қилишини, қардош Ўзбекистон халқига фаровонлик ва равнақ тилайман."

Chairman of Caucasus Muslim Board congratulates President Shavkat Mirziyoyev on Navruz holiday
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has received a festive congratulation from the Chairman of the Caucasus Muslim Board, Sheikh ul-Islam Allahshükür Pashazade.
Chairman of the Caucasus Muslim Board cordially greeted the President and brotherly people of Uzbekistan and sincerely congratulated on the bright and dear Novruz holiday.
“Dear Shavkat Miromonovich! I am glad that this holiday gives an opportunity to once again convey to You the words coming from the heart, wishes for peace and prosperity to each family, progress and prosperity to the entire Uzbekistan people. I appreciate Your personality, attach great importance to the wise advice and statements of Your Excellency, which make a significant contribution to strengthening peace and stability, deepening dialogue and cooperation between our peoples, the peoples of our common spiritual space”, notes Sheikh ul-Islam Allahshükür Pashazade.
Chairman of the Caucasus Muslim Board wished President Shavkat Mirziyoyev all the best, all the blessings and mercies of the Almighty, even greater success from Allah, welfare and prosperity to all the people of fraternal Uzbekistan.