Эртага, 10 март куни Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида бир қатор тадбирлар ўтказилиши режалаштирилган.
Қуйида тадбир мавзуси ва мутасадди ташкилот номлари келтирилади:
Соат 14:00да Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги раҳбарияти ва мутасадди ходимлари иштирокида матбуот анжумани ўтказилади.
Мавзу: «Ўзбекистон Республикасига коронавируснинг янги тури кириб келиши ва тарқалишининг олдини олиш юзасидан чора-тадбирлар дастурини тайёрлаш бўйича республика махсус комиссиясини ташкил этиш тўғрисида»ги Президент фармойишининг ижроси юзасидан статистик маълумотлар тақдим этилади ва мавзуга оид масалалар муҳокама қилинади.
Соат 16:00да Ўзбекистон Республикаси Ёшлар иттифоқи марказий Кенгаши вакиллари иштирокида матбуот анжумани ўтказилади.
Мавзу: Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида 2019 йил 27 декабрь куни мамлакат ёшлари билан видеоселектор тарзида ўтказилган учрашувда ҳамда 2020 йил 24 январдаги Олий Мажлисга қилган Мурожаатномасида ёшларга оид давлат сиёсати соҳасида белгилаб берилган устувор вазифалар ижроси.

2020-03-09 | Общество
Завтра, 10 марта, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится серия пресс-конференций. Ниже приведены время, тема и официальные организации, принимающие участие.
В 14:00 — с участием руководства и должностных лиц Министерства здравоохранения Республики Узбекистан.
Тема: «Исполнение распоряжения Президента «Об образовании Специальной республиканской комиссии по подготовке Программы мер по предупреждению завоза и распространения нового типа коронавируса в Республике Узбекистан»: цифры и факты». Также будут обсуждены вопросы, связанные с данной темой.
В 16:00 — с участием представителей Центрального совета Союза молодёжи Республики Узбекистан.
Тема: «Реализация приоритетных задач, поставленных во время проведения видеоселекторной встречи Ш.  Мирзиёева с представителями молодёжи 27 декабря 2019 года, и в обращении к Олий Мажлису 24 января 2020 года».