Эртага, 6 март куни Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида қатор матбуот анжуманлари ўтказилиши режалаштирилган.
Қуйида тадбирлар мавзуси ва мутасадди ташкилотлар келтирилади:
Соат 11:00да ➖ Ўзбекистон Республикаси Монополияга қарши курашиш қўмитаси мутасаддилари иштирокида
Мавзу: «Давлат харидлари доирасида ўтказиладиган савдоларда, шунингдек, юқори ликвидли ва монопол маҳсулотларни сотиш бўйича биржа савдоларида рақобат тўғрисидаги қонун ҳужжатларига риоя этилишини назорат қилиш чоралари».
Соат 15:00да ➖ Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги раҳбарияти ва ходимлари иштирокида матбуот анжумани
Мавзу: «Ўзбекистонда олий таълим тизимини 2030 йилгача ривожлантириш концепцияси доирасида амалга оширилган ишлар ҳисоботи: муаммолар, ютуқлар, режалар»

Завтра, 6 марта, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится серия пресс-конференций.
Ниже приведены время, тема и официальные организации, принимающие участие:
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
В 11:00 ➖ с участием должностных лиц Антимонопольного комитета Республики Узбекистан.
Тема: «Меры по контролю за соблюдением законодательства о конкуренции в рамках государственных закупок, а также при реализации высоколиквидной и монопольной продукции через биржу.
В 15:00 ➖ с участием руководства и сотрудников Министерства высшего и средне-специального образования Республики Узбекистан.
Тема: «Отчёт о проделанной работе в рамках концепции развития системы высшего образования в Узбекистане до 2030 года: проблемы, достижения, планы».