Депутатлар Бош вазирнинг аграр ва озиқ-овқат соҳаларини ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига номзодни маъқуллади
2020-02-27 | Жамият
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг 2020 йил 27 февраль куни ўтказилган навбатдаги мажлисида депутатлар Ўзбекистон Республикаси Бош вазири томонидан киритилган Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг аграр ва озиқ-овқат соҳаларини ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига номзодни кўриб чиқдилар.
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг аграр ва озиқ-овқат соҳаларини ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига Барноев Ўктам Исоевичнинг номзоди кўрсатилган.
Муҳокамалар чоғида депутатлар Ҳукумат аъзолигига номзоднинг ҳаракат режаси юзасидан саволлар билан мурожаат қилдилар.
Ўз навбатида, Ҳукумат аъзолигига номзоди кўрсатилган Ўктам Барноев парламент аъзолари томондан кўтарилган саволларга атрофлича жавоб қайтарди ҳамда мазкур лавозимга киришганидан сўнг Ҳукумат билан парламент ўртасидаги муносабатлар янада фаол ва самарали бўлишига умид билдирди.
Савол-жавоб, муҳокамалар якунида «Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Регламенти тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 221-моддасига мувофиқ, Қонунчилик палатасининг Ўктам Барноевни Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг аграр ва озиқ-овқат соҳаларини ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига маъқуллаш ҳақидаги қарори қабул қилинди.

Депутаты одобрили кандидатуру заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан по вопросам развития аграрной и продовольственной сфер
На очередном пленарном заседании Законодательной палаты Олий Мажлиса депутаты рассмотрели кандидатуру на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан по вопросам развития аграрной и продовольственной сфер.
На эту должность представлена кандидатура Барноева Уктама Исоевича.
В ходе обсуждений депутаты обратились с вопросом к кандидатуре в члены Правительства о программе его действий.
Уктам Барноев, отвечая на вопросы, отметил, что приложит усилия для дальнейшего укрепления отношений между Правительством и парламентом.
По итогам обсуждений, в соответствии со статьей 221 Закона Республики Узбекистан «О Регламенте Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан» принято Постановление Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан об одобрении кандидатуры Барноева Уктама Исоевича на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан по вопросам развития аграрной и продовольственной сфер.