“Бутунжаҳон пул ҳафталиги”га тайёргарлик масалалари муҳокама қилинди
Аҳолининг молиявий саводхонлик даражасини ошириш мақсадидаташкил этилаётганхалқаро “Бутунжаҳон пул ҳафталиги” (Global Money Week) лойиҳаси доирасида Марказий банкда 2020 йилнинг 17 февраль куни Халқаро молия корпорацияси, Капитал бозорини ривожлантириш агентлиги, Тошкент Молия институти, Кичик бизнес ва тадбиркорликни ривожлантириш агентлиги, Суғурта бозорини ривожлантириш агентлиги ва тижорат банклари вакилларидан иборатишчи гуруҳнинг навбатдаги учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда 23-28 март кунлари “Бутунжаҳон пул ҳафталиги” (Global Money Week) лойиҳаси доирасида амалга ошириладиган тадбирлар режасидаги масалалар муҳокама қилинди. Ушбу ҳафталик ўз ичига мактаб ўқувчилари ва ёшлар ўртасида танловлар, тадбиркорлар билан учрашувлар, пул музейи, тижорат банклари вабиржаларга ташрифлар каби тадбирларни ўз ичига олади.
Шунингдек, барча тадбирларни оммавий ахборот воситаларида ёритиш ҳамда молиявий хизматлар фестивалини ташкил этиш масалалари ҳам кўриб чиқилди.

Обсуждены вопросы подготовки к «Всемирной неделе денег»
В рамках реализации масштабного международного проекта «Global Money Week», организуемого в целях повышения финансовой грамотности населения, 17 февраля 2020 года в Центральном банке организована очередная встреча рабочей группы с участием представителей Агентства по развитию капитала, Ташкентского финансового института, МФК, Агентства по развитию малого бизнеса и предпринимательства, Агентства по развитию страхового рынка и коммерческих банков.
В ходе мероприятия обсужден ряд вопросов по плану мероприятий, намеченных к реализации в течение недели «Global Money Week» 23-28 марта, в частности вопросы организации конкурсов среди школьников, молодёжи, организации встреч с предпринимателями, визиты в коммерческие банки и биржи, музей денег и другие.
Рассмотрены также вопросы освещения мероприятий в средствах массовой информации и организации фестиваля финансовых услуг.