Озарбайжон Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2020 йилнинг 6 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Боку шаҳрида Озарбайжон Республикаси Ташқи ишлар вазири Элмар Мамедяров билан учрашди.
Турли соҳаларда Ўзбекистон ва Озарбайжон ўртасидаги муносабатларнинг ҳолати ва уларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Савдо-иқтисодий ва инвестицион ҳамкорликни фаоллаштириш масалалари юзасидан фикр алмашилди. Ўтган йили икки томонлама савдо айланмасининг юқори суръатда ўсганига қарамай, томонларда ўзаро савдони янада жадаллаштириш учун улкан имкониятлар мавжудлиги қайд этилди. Ўзбекистон ТИВ раҳбари Озарбайжон ишбилармон доираларини жорий йилнинг 5-6 март кунлари бўлиб ўтадиган биринчи Тошкент халқаро инвестиция форумига таклиф қилди.
Учрашувда парламентлараро мулоқотни, ҳудудлараро алоқаларни фаоллаштириш, транспорт-коммуникация, логистика, туризм ва бошқа соҳаларда ҳамкорликни ривожлантириш бўйича таклифлар кўриб чиқилди.
Музокараларда халқаро тузилмалар, хусусан Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгаши (Туркий кенгаш) ва МДҲ доирасидаги муносабатларга доир масалалар ҳам муҳокама қилинди.

Встреча с Министром иностранных дел Азербайджана
6 февраля 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Баку встретился с Министром иностранных дел Азербайджанской Республики Эльмаром Мамедъяровым.
Обсуждены состояние и перспективы развития отношений Узбекистана и Азербайджана в различных сферах.
Состоялся обмен мнениями по вопросам активизации торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества. Отмечалось, что, несмотря на резкое увеличение двустороннего товарооборота в прошлом году, стороны обладают существенным потенциалом для дальнейшего наращивания взаимной торговли. Глава МИД Узбекистана пригласил деловые круги Азербайджана на первый Ташкентский инвестиционный форум, который состоится 5-6 марта текущего года.
На встрече рассмотрены предложения по активизации межпарламентского диалога, межрегиональных связей, наращиванию сотрудничества в транспортно-коммуникационной, логистической, туристической и других областях.
Стороны также обсудили вопросы взаимодействия в рамках международных структур, в частности Совета сотрудничества тюркоязычных государств (Тюркский совет) и СНГ.