Ҳокимликлар масъуллари учун ўқув -семинар
Жорий йил 3 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясида Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раиси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар ҳокимларининг ўринбосарлари, туман ва шаҳар ҳокимлари иштирокида малака ошириш ўқув-семинарида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Ш.Содиқов маъруза қилиб ўқув-семинари иштирокчилари билан очиқ мулоқот ўтказди.
Тадбирда маъруза қилган АКТ вазири Ш.Содиқов Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг парламентга 2019 йилда амалга оширилган асосий ишлар якуни ва Ўзбекистон Республикасини 2020 йилда ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришнинг энг устувор йўналишларига бағишланган Мурожаатномаси бутун халқимиз томонидан катта қизиқиш билан кутиб олинганини ва Мурожаатда мамлакатимиз тараққиётининг муҳим йўналишлари, халқимиз фаровонлигини таъминлашга хизмат қиладиган долзарб масалалар ўз аксини топганини таъкидлади.
Ўқув-семинарида Рақамли иқтисодиётни жадал ривожлантириш, инсон фаолиятининг барча соҳаларига рақамли технологияларни кенг жорий этиш, иқтисодиётнинг реал секторида ишлаб чиқариш ва бошқариш тизимларини автоматлаштиришда маҳаллий ҳокимликларнинг долзарб вазифаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Обучающий семинар для должностных лиц хокимиятов
3 февраля текущего года в Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан был продолжен на обучающем семинаре по повышению квалификации с участием заместителей председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан, хокимов областей и города Ташкента, хокимов районов и городов, министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков выступил с докладом и провел открытый диалог с участниками семинара.
В частности он отметил, что послание Президента нашей страны Шавката Мирзиеева к парламенту, посвященное итогам проделанной в 2019 году основной работы и приоритетным направлениям социально-экономического развития Республики Узбекистан в 2020 году, было встречено с большим интересом со стороны всего народа и в нём нашли отражение важные направления развития нашей страны, актуальные вопросы, служащие обеспечению благополучия нашего народа.
На учебном семинаре особое внимание было уделено актуальным задачам местных хокимиятов по ускоренному развитию цифровой экономики, широкому внедрению цифровых технологий во все сферы человеческой деятельности, автоматизации производственных и управленческих систем в реальном секторе экономики.