«Ўзавтосаноат» АЖ ҳамкорлик доирасини кенгайтирмоқда
Жорий йилнинг 28 январида Қозоғистонда «Ўзавтосаноат» АЖ ва Қозоғистоннинг «Группа компаний Аллююр» АЖ вакиллари моделлар қаторини ва экспорт ҳажмини кенгайтиришга ҳамда янги дилер корхоналар тузишга хизмат қиладиган ҳамкорликнинг янги босқичига ўтишга келишдилар.
«Ўзавтосаноат» АЖ «Экспортная страховая компания «Kazakh Export» АЖ билан ҳамкорлик тўғрисида, шунингдек «СариаркаАвтоПром» корхонаси билан 50 миллион доллар қийматида машина бутловчи қисмларини етказиб бериш тўғрсида битим имзолади. Битимлар имзоланиши жараёнида Қозоғистон Рсепубликаси Бош вазири Аскар Мамин иштирок этди.
Қозоғистон Рсепубликаси Бош вазири Аскар Мамин Миллий автомобиль павильонига ташриф буюрди. У ерда Бош вазир ва бошқа турли идоралар раҳбарлари Ўзбекистон автосаноатининг янги ва истиқболли моделлари билан танишдилар. Янги моделларга Қозоғистон Рсепубликаси ички ишлар вазирлиги ва бошқа идоралар раҳбарияти томонидан катта қизиқиш билдирилди, деб хабар беради «Ўзавтосаноат» АЖ матбуот хизмати.

АО «Узавтосаноат» расширяет границы сотрудничества
В Казахстане представители АО «Узавтосаноат» и АО «Группа компаний Аллюр» пришли к договоренности о переходе на новый этап сотрудничества, предполагающий увеличение ассортимента модельного ряда, экспортных объемов, выход на новые экспортные рынки и создание новых дилерских предприятий.
Соглашение о сотрудничестве между АО «Узавтосаноат» и АО «Экспортная страховая компания «KazakhExport», а также договор о поставке машинокомплектов автомобилей с ТОО «СарыаркаАвтоПром» на 50 млн. долларов подписаны в присутствии Премьер-министра Казахстана Аскара Мамина.
Премьер-министр А. Мамин посетил Национальный автомобильный павильон, где ознакомился с планами развития автомобильной промышленности Казахстана на 2020 год. В рамках визита представлен новый и перспективный модельный ряд узбекского автопрома.