Буюк Британиялик тадбиркор қишлоқ хўжалиги соҳасида ҳамкор қидирмоқда
Мамлакатнинг жаҳон бозорига қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етказиб бериш салоҳиятини янада ошириш борасида 2020 йилнинг 4 февраль куни, соат 11:00 да Савдо-саноат палатаси биносида Буюк Британия бозорларга етказиб бериш учун қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини жаҳон бозорларидан сотиб олиш соҳасида фаолият юритаётган йирик компания директори билан учрашув ташкил этилади.
Учрашувдан кўзланган мақсад буюк британиялик тадбиркорга қишлоқ хўжалигининг экспорт салоҳияти ва айрим турдаги қишлоқ хўжалик маҳсулотлари, дуккакли экинлар (ловия, нўхат, мош) ни Буюк Британияга синов партияларини сотиш ва етказиб беришда маҳаллий тадбиркорларнинг имкониятлари билан таништиришдан иборат. .
Учрашувда қатнашиш истагида бўлганлар, 2020 йилнинг 30 январга қадар, тадбирда қатнашиш учун ариза шаклини тўлдиршлари ва экспорт қилинадиган қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари каталоги ва тижорат таклифини электрон кўринишини ССПнинг экспортга кўмаклашиш идорасининг s.azamov@chamber.uz  электрон почтасига юборишлари сўралади.
Қўшимча маълумот учун ССПнинг экспортни илгари суриш бошқармаси Азамов Сардор билан боғланинг.  + 99878-150-60-06 (ички 1849).

Приглашаем на встречу с потенциальным покупателем сельхозпродукции во Великобританию!
В рамках работы по увеличению экспорта отечественной продукции на рынки зарубежных стран 4 февраля 2020г. в 11-00 часов в здании ТПП запланирована встреча директора британской компании, специализирующейся на оптовой купле-продаже товаров сельхозпродукции для поставки на рынок Великобритании с предприятиями-экспортерами и поставщиками сельхозпродукции в зарубежные страны.
Целью встречи является ознакомление потенциального покупателя с потенциалом экспорта отдельных видов сельхозпродукции и возможный закуп пробной партии бобовых культур (фасоль, горох, маш) из Узбекистана для поставки во Великобританию.
В случае заинтересованности просим не позднее 30 января 2020г. заполнить анкету для участия в указанной встрече и направить электронную версию каталога экспортируемой сельхозпродукции и коммерческое предложение в Управление по содействию экспорту ТПП по электронной почте s.azamov@chamber.uz
Для дополнительной информации, просим обращаться в Управление по содействию экспорту ТПП Аъзамову Сардору по телефону +99878-150-60-06 (внут.1849).