Хитой ОАВ вакиллари Самарқанднинг сайёҳлик салоҳияти билан танишдилар
Самарқанд шаҳрининг сайёҳлик салоҳияти йилдан-йилга ошиб бормоқда, шу билан хорижий оммавий ахборот воситалари вакиллари орасида ҳақиқий қизиқиш уйғотмоқда.
Шу муносабат билан, Самарқандга ХХР оммавий ахборот воситалари вакиллари ташриф буюрдилар: Sichuan Daily Press Group нашриёт агентлиги бошлиғи Ван Циншань, "The Cover" нашриётининг маданият ва кўнгилочар департаменти директори Се Мэн, “Sichuan Discover” газетаси муҳаррири Ян Синь ва бошқа журналистлар мамлакатимизнинг тарихий-маданий обектлари ва сайёҳлик имкониятлари билан танишдилар.
Ташриф асносида шаҳарнинг диққатга сазовор жойларини фото ва видео тасвирга олиб, Хитой оммавий ахборот воситаларида Самарқанднинг сайёҳлик салоҳияти ҳақида мақола ва фоторепортажлар чоп этилди. Бу ўз навбатида Хитойдан Самарқандга сайёҳлар оқимини кўпайтиришга ёрдам беради.

Представители СМИ из КНР ознакомились с туристическим потенциалом Самарканда
Из года в год туристический потенциал города Самарканд возрастает, тем самым вызывая неподдельный интерес у иностранных представителей СМИ.
В связи с чем, в Самарканд прибыли представители СМИ из КНР, в составе которых были: начальник агентства издательской группы Sichuan Daily Press Group Ван Циншань, директор департамента культуры и развлечения издания «The Cover» Се Мэн, редактор газеты «Sichuan Discover» Ян Синь и др. Журналисты ознакомились с историко-культурными объектами и туристическими возможностями нашей страны.
В ходе визита были проведены фото и видеосъемка достопримечательностей города, для дальнейшей публикации статей и фоторепортажа о туристическом потенциале Самарканда в средствах массовой информации Китая. Данные действия поспособствуют увеличению потока туристов из Китая в Самарканд.