Раҳбарлар учун бир ҳафталик махсус ўқув курслари бошланди
13 январь куни “Ўзбектелеком" АК филиаллари раҳбарлари учун замонавий самарали менежмент “Time management - самарадорлик ва натижадорлик кафолати. Ёшлар ва уларнинг ташаббусларини қўллаб-қувватлаш - муваффақият гарови" мавзусида бир ҳафталик махсус курсларга старт берилди.
Ўқув курсларининг очилиши маросимида Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шуҳрат Содиқов сўзга чиқиб, тингловчиларга тизим олдида турган долзарб вазифалар, телекоммуникация тармоқларини ривожлантиришнинг устувор йўналишлари, аҳолига энг замонавий, тезкор хизматлар тақдим этиш ҳамда “Ўзбектелеком" АК акциядорлик жамиятини бошқариш сифати ва самарадорлигини юксалтириш юзасидан амалга оширилиши лозим бўлган стратегик масалаларга тўхталиб ўтди.
Ушбу тадбир ўзаро очиқ мулоқот ва амалий суҳбатлар учун ҳам имконият бўлганлиги эътироф этилди.
Ўқув машғулотлари доирасида Давлат бошқаруви академияси қошидаги Ёшлар муаммоларини ўрганиш ва истиқболли кадрларни тайёрлаш институти мутасаддилар томонидан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2019 йил 27 декабрь куни Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги АКТ йўналишига оид фанларни чуқурлаштириб ўқитишга ихтисослаштирилган мактабга ташриф давомида ёшлар билан ўтказган учрашувдаги маърузасининг мазмун ва моҳияти хусусида ҳам атрофлича суҳбатлашилди.
Ҳафталик махсус курслар доирасида “Ўзбектелеком" АК филиаллари раҳбарларига 15 дан ортиқ олимлар ва етук мутахассисларнинг маъруза ва тақдимотлари ҳам ўтказилиши кўзда тутилган. Ҳисобчилар учун эса қўшимча ихтисослаштирилган машғулотлар ўтказилади.

Началась неделя специальных учебных курсов для руководителей
13 января стартовали недельные специальные курсы по современному эффективному менеджменту для руководителей филиалов акционерной компании и главных бухгалтеров АК «Узбектелеком» на тему: «Тайм-менеджмент - это гарантия эффективности и результативности. Поддержка молодежи и ее инициатив - ключ к успеху».
Перед слушателями выступил Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шухрат Садиков.
Открывая учебные курсы для руководителей ключевых подразделений акционерной компании «Узбектелеком», министр обозначил главные приоритеты развития компании, поставил конкретные задачи по развитию современных услуг телекоммуникаций, а также повышению качества и эффективности менеджмента акционерной компании.
Во время выступления руководителя министерства состоялся деловой конструктивный разговор с руководителями филиалов компании. Говорилось о необходимости улучшения качества работы персонала компании, с применением эффективного тайм менеджмента. Обсуждались также конкретные инициативы по поддержке молодёжи, которые были высказаны Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым на встрече с молодежью во время посещения Специализированной школы им. Мухаммада ал-Хорезми 27 декабря 2019 года.
В течение недели руководителям филиалов акционерной компании «Узбектелеком» в рамках специальных курсов будет представлено более 15-ти докладов ведущих специалистов. Параллельно с учебными курсами директоров филиалов, проходят также специализированные занятия для бухгалтеров подразделений компании.