Ички ишлар органлари фаолиятининг очиқлиги ва шаффофлигини таъминлаш, шунингдек, ОАВ вакиллари ҳамда аҳоли ўртасида кенг муҳокамага сабаб бўлаётган ҳолатларга муносабат билдириш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси ИИВ Ахборот хизмати томонидан 2020 йил 9 январь (пайшанба) куни, соат 15:00да Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг анжуманлар залида “Ички ишлар органларининг жазони ижро этиш органлари фаолияти” мавзусида матбуот анжумани ўтказилиши режалаштирилмоқда.
Унда Ички ишлар вазирлигининг Жазони ижро этиш бош бошқармаси раҳбарияти ва бир қатор масъул ходимлар иштирок этиб, сизни қизиқтирган саволларга жавоб берадилар.
Тадбирга, барча ОАВ вакиллари, блогерлар ҳамда соҳага қизиқиш билдирган фуқароларимиз таклиф этиладилар. Мазкур матбуот анжуманида иштирок этиш истагини билдирганлар, ўзлари билан шахсларини тасдиқловчи ҳужжат (гувоҳнома ёки паспорт) билан келишларини илтимос қиламиз.

2020-01-08 | Общество
В целях обеспечения открытости и прозрачности деятельности органов внутренних дел, а также выражения позиции по фактам, вызывающим широкое обсуждение среди представителей СМИ и населения, пресс-службой МВД Республики Узбекистан 9 января (четверг) 2020 года в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан планируется проведение пресс-конференции на тему «О деятельности органов внутренних дел в сфере исполнения наказаний».
В пресс-конференции примут участие руководство Главного управления исполнения наказаний, а также другие ответственные сотрудники Министерства внутренних дел, которые ответят на интересующие Вас вопросы.
На мероприятие приглашаются представители СМИ, блогеры, а также граждане интересующиеся данной темой. Желающим принять участие в пресс-конференции, просим иметь при себе документы удостоверяющие личность.