2020-01-06 | Иқтисодиёт
Ташқи ишлар вазирлиги ва Ўзбекистоннинг 18 та элчихонаси Наманган вилоятига бириктирилди. Айни пайтда ҳокимият билан яқин ҳамкорликда умумий қиймати 1,67 миллиард долларга тенг 200 дан ортиқ инвестиция лойиҳалари амалга оширилмоқда. Жорий йилда 300 миллион доллар ўзлаштирилди.
Жумладан, 7-8-июнь кунлари Наманган шаҳрида Ташқи ишлар вазирлиги ва элчихоналар кўмагида 40 мамлакатдан 350 нафар хорижий бизнес вакиллари иштирокида биринчи йирик халқаро инвестиция форуми ташкил этилиб, 358 миллион долларлик 48 та инвестиция ва экспорт шартномалари имзоланди.

2020-01-06 | Экономика
МИД и 18 посольств Узбекистана закреплены за Наманганской областью. В настоящее время в тесном сотрудничестве с хокимиятом реализуется более 200 инвестиционных проектов на сумму 1,67 миллиарда долларов. В текущем году было освоено 300 миллионов долларов.
7—8 июня в Намангане при содействии МИД и посольств был организован первый крупный Международный инвестиционный форум с участием 350 представителей иностранного бизнеса из 40 стран и подписано 48 инвестиционных и экспортных договоренностей на 358 миллионов долларов.