Ягона тақвим: 2020 йил учун мўлжалланган маданий-кўнгилочар ва оммавий спорт тадбирлари
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 22 майдаги 385-сонли қарорига мувофиқ, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси вазирликлар ва идоралар билан биргаликда 2020 йилда маданий-кўнгилочар ва оммавий спорт тадбирларининг ягона тақвимини тузиш бўйича қатор  ишларни амалга оширди.
Ягона тақвимда Ўзбекистон ҳудудида ўтказиладиган маҳаллий ва халқаро тадбирлар рўйхати, уларнинг турлари, жойлашган жойи, санаси ҳамда ташкилотчилари кўрсатилган.   Мазкур тақвимни яратишдан асосий мақсад хорижий сайёҳларни юртимизга  жалб қилиш ва Ўзбекистон брендини халқаро туризм бозорида кенг тарғиб қилишдан иборатдир.
Тақвим қуйидаги тадбирларни ўз ичига олади: - халқаро конференциялар, семинарлар; - халқаро ва миллий кўргазма ва ярмаркалар; - миллий чолғу асбоблари концертлари; - спорт мусобақалари ва тадбирлари; - миллий ҳунармандчилик соҳасидаги тадбирлар; - театр ва кўнгилочар томошалар ва миллий ўйинлар; - туристик ва маданий мерос объектларида тадбирлар ва бошқалар.
Маданий-кўнгилочар ва оммавий спорт тадбирларининг тегишли медиа-контентли ягона тақвими www.uzbektourism.uz, uzbekistan.travel, www.uzevent.com веб-сайтларига уч (ўзбек, рус ва инглиз) тилда жойлаштирилган.

Единый календарь: Культурно-массовые мероприятия Узбекистана на 2020 год
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.05.2018 г. № 385 Государственным Комитетом по развитию туризма совместно с министерствами и ведомствами проведена большая работа по формированию единого календаря культурно-развлекательных и массовых спортивных мероприятий в 2020 году.
Календарь содержит перечень как внутренних, так и международных мероприятий, проводимых на территории республики, с указанием их видов, места, сроках и организаторах.   Основная цель создания данного календаря — привлечение иностранных туристов и широкая пропаганда на международном рынке туризма бренда «Узбекистан».
В календарь включены следующие мероприятия: - международные конференции, семинары; - международные и национальные выставки и ярмарки; - национальные инструментальные концерты; - спортивные соревнования и мероприятия; - мероприятия по направлениям национального ремесленничества; - театрально-зрелищные представления и национальные игры; - мероприятия в туристических объектах и объектах культурного наследия и др.
Сформированный единый календарь культурно-развлекательных и массовых спортивных мероприятий соответствующим медиа-контентом размещен на сайтах www.uzbektourism.uz, uzbekistan.travel, www.uzevent.com на 3 (узб., рус., англ.) языках.