ССПда "MLD Group" ҳинд компаниясининг бошқарувчи директори билан учрашув ўтказди
23 декабрь куни раис ўринбосари Жаҳонгир Мамажонов Ҳиндистоннинг "MLD Group" компаниясининг бошқарувчи директори Маниш Далмия билан учрашди.
Жаҳонгир Мамажанов меҳмонни самимий қутлар экан, Манеш Далмияга ўтган парламент сайловларида иштирок этгани учун миннатдорчилик билдирди.
Учрашувда энергетика, фармацевтика ва туризм соҳаларидаги икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув давомида Манеш Далмия мамлакатда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва инвестицион имкониятларни кўриб чиқди.
Учрашув якунида томонлар 2020 йилгача Ўзбекистон ва Ҳиндистон ўртасидаги муносабатларни мустаҳкамлашга ёрдам берадиган янги лойиҳаларни яратишга қарор қилишди.

В ТПП состоялась встреча с управляющим директором индийской компании “MLD Group”
23 декабря заместитель председателя Жахонгир Мамажанов встретился с управляющим директором индийской компании “MLD Group” Манишом Далмией.
Жахонгир Мамажанов тепло встречая гостя выразил свою признательность Манешу Далмии за участие в прошедших депутутских выборах.
На встрече были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сферах энергетики, фармацевтики и туризма.
В ходе встречи, Манеш Далмия ознакомился о проводимых реформах и об инвестиционном потенциале в стране.
По итогам встречи стороны решили создать новые проекты на 2020 год которые будут способствовать укреплению отношений Между Узбекистаном и Индией.