ССПда "MLD Group" ҳинд компаниясининг бошқарувчи директори билан учрашув ўтказди
23 декабрь куни раис ўринбосари Жаҳонгир Мамажонов Ҳиндистоннинг "MLD Group" компаниясининг бошқарувчи директори Маниш Далмия билан учрашди.
Жаҳонгир Мамажанов меҳмонни самимий қутлар экан, Манеш Далмияга ўтган парламент сайловларида иштирок этгани учун миннатдорчилик билдирди.
Учрашувда энергетика, фармацевтика ва туризм соҳаларидаги икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув давомида Манеш Далмия мамлакатда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва инвестицион имкониятларни кўриб чиқди.
Учрашув якунида томонлар 2020 йилгача Ўзбекистон ва Ҳиндистон ўртасидаги муносабатларни мустаҳкамлашга ёрдам берадиган янги лойиҳаларни яратишга қарор қилишди.

CCI held a meeting with the managing director of the Indian company “MLD Group”
On December 23, Deputy Chairman Jahongir Mamazhanov met with Manish Dalmiya, Managing Director of the Indian company “MLD Group”.
Jahongir Mamazhanov warmly welcomed the guest and expressed his gratitude to Manesh Dalmia for participating in the past parliamentary elections.
At the meeting, issues of bilateral cooperation in the fields of energy, pharmaceuticals and tourism were discussed.
During the meeting, Manesh Dalmiya reviewed the ongoing reforms and investment potential in the country.
Following the meeting, the parties decided to create new projects for 2020 that will help strengthen relations between Uzbekistan and India.