ССПда Женева Дипломатик доираси Президенти билан учрашув ўтказди
21 декабрь куни Савдо-саноат палатасида раиснинг ўринбосари Жаҳонгир Мамажонов Женевадаги Дипломатик доиралар президенти Роберт Блум билан учрашди.
Учрашув давомида савдо-иқтисодий ва сармоявий соҳалардаги Ўзбекистон-Швейтсария муносабатларининг истиқболлари муҳокама қилинди, икки томонлама ҳамкорликни сифат жиҳатидан юқори даражага кўтаришнинг янги ёъналишларини биргаликда излашга ўзаро тайёрлик тасдиқланди.
Томонлар, шунингдек, 2020 йилга савдони кўпайтиришнинг амалий жиҳатлари, қўшма инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш механизмлари хақида ўзаро фикр алмашдилар.

В ТПП состоялось встреча с Президентом дипломатического круга Женевы
21 декабря в Торгово-промышленной палате заместитель председателя Жахонгир Мамажанов встретился с Президентом дипломатического круга Женевы Робертом Блумом.
В ходе встречи были обсуждены перспективы узбекско-швейцарских отношений в торгово-экономической, инвестиционной, подтверждена обоюдная готовность к совместному поиску новых направлений для поднятия двустороннего взаимодействия на качественно высокий уровень.
Стороны также обменялись мнениями по практическим аспектам увеличения товарооборота, механизмов реализации совместных инвестиционных проектов на 2020 год.