ССПда Женева Дипломатик доираси Президенти билан учрашув ўтказди
21 декабрь куни Савдо-саноат палатасида раиснинг ўринбосари Жаҳонгир Мамажонов Женевадаги Дипломатик доиралар президенти Роберт Блум билан учрашди.
Учрашув давомида савдо-иқтисодий ва сармоявий соҳалардаги Ўзбекистон-Швейтсария муносабатларининг истиқболлари муҳокама қилинди, икки томонлама ҳамкорликни сифат жиҳатидан юқори даражага кўтаришнинг янги ёъналишларини биргаликда излашга ўзаро тайёрлик тасдиқланди.
Томонлар, шунингдек, 2020 йилга савдони кўпайтиришнинг амалий жиҳатлари, қўшма инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш механизмлари хақида ўзаро фикр алмашдилар.

CCI held a meeting with the President of the Diplomatic Circle of Geneva
On December 21, Deputy Chairman Jahongir Mamajanov met with Robert Bloom, President of the Diplomatic Circle of Geneva, at the Chamber of Commerce and Industry.
During the meeting, the prospects of Uzbek-Swiss relations in trade, economic and investment were discussed, the mutual readiness for a joint search for new directions to raise bilateral cooperation to a qualitatively high level was confirmed.
The parties also exchanged views on the practical aspects of increasing trade, mechanisms for implementing joint investment projects for 2020.