Ўзбекистон Президенти Япония Императори билан учрашди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 20 декабрь куни Токио шаҳрида Япония Императори Нарухито билан учрашди.
Император олий мартабали меҳмонни самимий қутлар экан, ушбу ташриф Ўзбекистон-Япония дўстлик ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлашда муҳим воқеа бўлгани, икки томонлама муносабатларни сифат жиҳатидан янги даражага олиб чиққанини қайд этди.
Давлатимиз раҳбари Император Нарухитога чуқур ҳурмат-эҳтиромини билдириб, "Рейва" деб номланган янги даврда Япония уйғун ривожланишда давом этиши, мамлакат нуфузи ва аҳоли фаровонлиги янада ошишини таъкидлади.
Президент Шавкат Мирзиёев ва унинг рафиқаси Зироат Мирзиёева ташрифи шарафига Япония Императори Нарухито ва унинг рафиқаси Масако хоним томонидан қабул маросими ўтказилди. Шунингдек, улар биргаликда суратга тушдилар.

President of Uzbekistan meets with the Emperor of Japan
On December 20, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the Emperor of Japan Naruhito, in Tokyo.
The Emperor, sincerely welcoming the distinguished guest, emphasized that this visit became an important event in strengthening Uzbekistan – Japan friendship and strategic partnership, and brought bilateral relations to a qualitatively new level.
The President of Uzbekistan expressed deep respect to Emperor Naruhito and emphasized that in the new era of the “Rave” harmonious development will continue, the international authority of the country and the welfare of its population will continue to grow.
A reception was held in honor of President Shavkat Mirziyoyev and his spouse Ziroat Mirziyoyeva on behalf of Emperor Naruhito and Empress Masako. Joint photographing ceremony was also held.