2019-12-13 | Соғлиқни сақлаш
13 декабрь куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида «Касалликларни ташхислаш ва даволашда замонавий ҳамда инновацион усулларни қўллаш» мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Тадбирда сўнгги вақтларда ижтимоий тармоқларда тез-тез тилга олинаётган соғлиқни сақлаш соҳаси ходимлари ва аҳоли ўртасида келиб чиқаётган низолар, ташхислаш ва даволашда шифокорлар малакаси бўйича муаммолар, амалиётда замонавий ва инновацион усулларни жорий этиш чоралари муҳокама қилинади.
Матбуот анжуманида Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва тизимдаги ташкилотлар вакиллари иштирок этади.

2019-12-13 | Здравоохранение
13 декабря, в 11:00, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция на тему «Применение современных и инновационных методов в диагностике и лечении заболеваний».
На мероприятии будут обсуждены такие вопросы, как конфликты между работниками сферы здравоохранения и населением, которые часто упоминаются в социальных сетях, проблема квалификации врачей в сфере диагностики и лечения, меры по внедрению современных и инновационных методов в практику.
В пресс-конференции примут участие представители Министерства здравоохранения Республики Узбекистан и профильных организаций.