Миллий кинология марказида Ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Миллий кинология марказида Самарқанд ветеринария медицинаси институтининг ўқув ишлари бўйича проректори, профессор Бахтиёр Нарзиев иштирокида "Хизмат итларида учрайдиган касалликлар, даволаш ва уларни олдини олиш" мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Тадбирда Миллий кинология маркази раҳбарияти, шахсий таркиб ва тингловчилар иштирок этишди. Шунингдек, тадбир давомида профессор Б.Нарзиев томонидан хизмат итларида учрайдиган касалликларни даволаш юзасидан амалий машғулотлар ўтказилди.
Тадбир якуни бўйича, Давлат божхона қўмитаси Миллий кинология маркази ҳамда Самарқанд ветеринария медицинаси институти ўртасида ҳамкорлик қилиш тўғрисида  меморандум  имзоланди.
Мазкур меморандумда Самарқанд ветеринария медицинаси институти билан ҳамкорликда амалга оширилиши лозим бўлган ишлар белгилаб олинди.
Хусусан, кинология соҳасида ўқув-ўргатув, наслчилик ишларини ривожлантириш, зотдор хизмат итларини танлаш, урчитиш, ҳисобини юритиш, озиқлантириш, парваришлаш, сақлаш, профилактика, даволаш ишлари ва Марказ ходимларини Самарқанд ветеринария медицинаси институтида малакасини ошириш ҳамда соҳага оид бўлган бошқа тадбирларни амалга ошириш кўзда тутилди.

В Национальном кинологическом центре подписан меморандум о сотрудничестве
В Национальном кинологическом центре был организован круглый стол на тему: «Заболевания, лечение и профилактика заболеваний у служебных собак» с участием проректора Самаркандского института ветеринарной медицины, профессором Бахтиёром Нарзиевым.
В мероприятии приняли участие руководство, личный состав и курсанты Национального кинологического центра. Также, в ходе мероприятия профессор Б.Нарзиев провел практическое занятие для участников мероприятия по лечению заболеваний, наиболее часто встречающихся у служебных собак.
По итогам мероприятия между Национальным кинологическим центром Государственного таможенного комитета и Самаркандским институтом ветеринарной медицины был подписан меморандум о сотрудничестве.
В меморандуме четко определены все необходимые работы, которые будут проведены в сотрудничестве с Самаркандским институтом ветеринарной медицины.