Сайлов кодекси ҳамда Марказий сайлов комиссиясининг 2019 йил 3 декабрдаги 999-сон қарорига кўра,12 декабрь куни соат 09-00 дан сайловларга муддатидан олдин овоз бериш жараёни бошланди.
Муддатидан олдин овоз бериш 18 декабрь соат 18-00 га қадар давом этади.
Маълумот учун: Сайлов кодексининг 57-моддасига кўра, сайлов куни ўз яшаш жойида бўлиш имкониятига эга бўлмаган сайловчи муддатидан олдин овоз бериш ҳуқуқига эга.
Муддатидан олдин овоз беришни амалга ошириш учун сайловчи сайлов кунида бўла олмаслигининг сабаблари (таътил, хизмат сафари, хорижга чиқиш ва ҳоказо) кўрсатилган ариза асосида тегишли участка сайлов комиссиясидан сайлов бюллетенини олади.

На старт, внимание, досрочное голосование!
В соответствии с Избирательным кодексом и постановлением Центральной избирательной комиссии от 3 декабря 2019 года, 12 декабря в 09:00 начался процесс досрочного голосования на выборах. Об этом сообщает Минюст.
Продлится досрочное голосование до 18:00 18 декабря (среда).
Напомним, согласно статье 57 Избирательного кодекса, избиратель, не имеющий возможности в день выборов находиться по месту своего жительства, имеет право на досрочное голосование.
Для осуществления досрочного голосования избиратель на основании заявления с указанием причины отсутствия в день выборов (отпуск, командировка, выезд за границу и т.п.) получает избирательный бюллетень у соответствующей участковой избирательной комиссии.