Қўштепада янги марказ иш бошлади
Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган сана арафасида Фарғона вилояти Қўштепа тумани Давлат хизматлари маркази учун янги бино фойдаланишга топширилди.
Фарғона вилоятининг Қўштепа тумани 1952 йилда Марказий Фарғона чўлларини ўзлаштириш жараёнида ташкил этилган. Ҳудудда 148 мингдан зиёд аҳоли истиқомат қилади. Айни кунларда туманда 1 минг 802 тадбиркорлик субъекти фаолият кўрсатмоқда. Жорий йилнинг 11 ойи давомида 244 янги кичик бизнес субъекти ташкил этилди. Туман Давлат хизматлари маркази аввал мослаштирилган бинода жойлашган эди. Аҳоли қатновнинг ноқулайлиги сабаб давлат хизматларига бўлган эҳтиёжларини қондиришда бироз қийинчиликларга учраётганди. Янги бино эса кенг имкониятлар эшигини очди.
Давлат хизматлари марказининг тантанали очилиш маросимида кенг жамоатчилик вакиллари, нуронийлар, маҳалла фаоллари, ибратли ёшлар ҳамда журналистлар иштирок этди.
Марказ биноси миллий архитектура ва дизайн билан уйғунлашган ҳолда бунёд этилган. Электрон навбат, инфокиоск, кутиш зали, болалар майдончаси ташкил этилган. Ташриф буюрувчи ҳар бир мижоз инфолэнд орқали кўрсатиладиган барча хизматлар ҳақида тўлиқ маълумот олиши мумкин.
Марказда бир вақтнинг ўзида 20, бир кунда 500 фуқарога хизмат кўрсатиш имкони мавжуд. 3 мониторда 130 дан ортиқ давлат хизматлари юзасидан маълумотлар тақдим этиб борилади.

В преддверии Дня Конституции Республики Узбекистан в Куштепинском районе Ферганской области сдано в эксплуатацию новое здание Центра государственных услуг.
Куштепинский район образован в 1952 году при освоении пустынь Центральной Ферганы. В нем проживает свыше 148 тысяч человек. Сейчас в районе ведут деятельность 1802 субъекта предпринимательства. За 11 месяцев текущего года создано 244 новых субъекта малого бизнеса. Районный Центр государственных услуг раньше располагался в приспособленном здании без особых удобств. Теперь же в новом здании созданы все необходимые условия для качественного предоставления населению государственных услуг.
В церемонии открытия Центра государственных услуг приняли участие представители широкой общественности, старшего поколения, активисты махаллей, молодежь и журналисты.
Здание центра возведено с учетом традиций национальной архитектуры и современного дизайна. Здесь введена электронная очередь, установлен инфокиоск, созданы зал ожидания и детская площадка. Каждый клиент может получить подробную информацию обо всех услугах, оказываемых через инфолэнд.
В центре создана возможность для одновременного обслуживания 20, а в течение дня – 500 граждан. На 3-х мониторах предоставляется информация о свыше 130 государственных услугах.
В этом здании также начала работу Приемная Премьер-министра по рассмотрению обращений предпринимателей.