Ўзбекистон World Travel Market-2019 кўргазмасида иштирок этди
Ўзбекистон 4-6 ноябрь кунлари Лондон шаҳрида бўлиб ўтган “World Travel Market-2019” 40-Бутунжаҳон туристик ярмаркасида иштирок этди.
World Travel Market – туризм соҳасидаги энг йирик ва машҳур халқаро кўргазмалардан бири бўлиб, у ерга ташриф буюрган иштирокчилар, меҳмонлар ва салоҳиятли мижозлар мазкур соҳадаги деярли барча хизматлар билан яқиндан танишишлари мумкин. WTM 1980 йилдан буён ўтказиб келиниб, Европада катталиги бўйича иккинчи туристик ярмарка ҳисобланади (биринчиси - Берлин).
Ўзбекистон бу йил ҳам ушбу нуфузли халқаро кўргазмада иштирок этди. “Ўзбекистон” бренди машҳур сайёҳлик йўналиши сифатида Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси вакиллари томонидан тақдим этилди.
“Ўзбекистон кўп асрлардан буён сақланиб келган бой маданияти ва бетакрор меъморий обидаларини жаҳонга намойиш қилмоқда. Бугунга келиб мамлакатда туристик маҳсулотлар диверсификациясига катта эътибор қаратилмоқда. Шулардан бири сифатида «Amirsoy» лойиҳасини келтириш мумкин, икки йилдан бери тажрибали мутахассислар лойиҳани амалга ошириш устида иш олиб боришмоқда. Бу йил барча мавсумларда фаолият юритиши кутилаётган тоғ-чанғи курорти меҳмонлар, спортчилар ва мижозларга ўз эшикларини очади”, - деди Туризмни ривожлантириш давлат қўмитасининг Маркетинг бошқармаси бошлиғи ўринбосари Қудратулла Лутфуллаев "Eurosport" телеканалига берган интервьюсида.

Узбекистан принял участие в World Travel Market-2019
Узбекистан принял участие в 40-й Всемирной туристической ярмарке “World Travel Market-2019” (WTM), которая прошла в Лондоне с 4 по 6 ноября.
World Travel Market - крупнейшая и популярная международная выставка в области туризма, где ежегодно участники, гости и потенциальные клиенты могут ознакомиться практически со всеми видами услуг в данной сфере. WTM проводится с 1980 года, и является второй (после Берлинской) по величине в Европе туристической выставкой.
В ней Узбекистан в очередной раз принял свое участие. Бренд «Узбекистан» был представлен посетителям мероприятия, представителями Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма, как популярное туристическое направление. «Узбекистан представляет миру богатую культуру с неповторимой архитектурой, сохранившую свою уникальность и целостность на протяжении многих веков.
На сегодняшний день Узбекистан акцентирует внимание на диверсификацию туристических продуктов, один из таких значительных проектов это - «Amirsoy», над реализацией которого работают в течении двух лет опытные специалисты и, в этом году всесезонный горнолыжный курорт откроет свои двери гостям, спортсменам и клиентам», - отметил заместитель начальника Управления по маркетингу Кудратулла Лутфуллаев.