Президентлар китоблар кўргазмаси билан танишди
Музокаралардан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Туркманистон Президенти Гурбангули Бердимуҳамедов Туркманистон раҳбарининг китоблари - илмий асарлари  кўргазмаси билан танишди.
Ушбу китоблар мамлакатимиз илмий-академик доиралари ва ижодий жамоатчилигида катта қизиқиш уйғотганини таъкидлаш лозим. Мазкур ташриф арафасида Гурбангули Бердимуҳамедовнинг қатор китоблари - “Бахтли ҳаёт соғлиқдан бошланар”, “Маданият – халқнинг бебаҳо хазинаси”, “Барҳаёт афсона”, “Чой – шифо ва руҳий қувват манбаи” номли асарлари ўзбек тилига таржима қилиниб, чоп этилган эди.
Давлатимиз раҳбари Туркманистон Президентига мамлакатимизда чоп этилган Гурбангули Бердимуҳамедов китобларининг илк нусхаларини совға қилди.

Президенты ознакомились с экспозицией книг
Сразу после переговоров Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов ознакомились с экспозицией книг - научных трудов лидера Туркменистана.
Следует отметить, что эти книги вызвали большой интерес среди научно-академических кругов и творческой общественности нашей страны. Ряд из них был переведен и издан на узбекском языке накануне визита - это книги Гурбангулы Бердымухамедова “Здоровье – источник счастья”, “Культура – бесценное сокровище народа”, “Живая легенда”, “Чай — лекарство и вдохновение».
Глава нашего государства подарил Президенту Туркменистана первые экземпляры изданных в стране трудов Гурбангулы Бердымухамедова.