“Ўзбекистон саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси"да АКТ вазирлиги маҳсулотлари тақдим этилмоқда
Жорий йилнинг 18-22 ноябрь кунлари “Ўзекспомарказ" кўргазмалар мажмуасида “Ўзбекистон саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси" бўлиб ўтмоқда.
Ушбу “Ўзбекистон саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси"да Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг биринчи ўринбосари О.Умаров иштирок этди.
Ярмарка ва биржада Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги 3-павильонда катта ҳажмдаги стенди билан иштирок этмоқда.
Унда “Ўзбектелеком" АК ўзининг ишлаб чиқариш корхоналари бўлган - “Telecom Devices Pro”, “Telecom Innovations”, “Telmax Elektroniks”, “Гранит”, “ZTT Telekom” ва “Smart Vision” корхоналари маҳсулотларини тақдим этмоқда.
“Telecom Devices Pro” МЧЖ 2012 йилда “Навоий" эркин иқтисодий ҳудудида ташкил этилган. Корхонанинг асосий фаолияти CDMA-450 стандартидаги мобил ва стационар телефонлар, планшет компьютерлар ишлаб чиқаришдан иборат. “Telecom Devices Pro” МЧЖ Марказий Осиёда CDMA-450 қурилмаларини ишлаб чиқаришга ихтисослашган ягона корхона ҳисобланади.
“Навоий" эркин иқтисодий ҳудудида жойлашган “Telecom Innovations”, ҚК ADSL модемлар, DSLAM ускуналар, оптик консентраторлар, рақамли телевидение "set-top-box" приёмниклари ва абонентлар ҳамда “Ўзбектелеком" АК АТСлари учун бошқа оператор ва абонент ускуналарини ишлаб чиқаради.

На “Узбекской промышленной ярмарке и кооперационной бирже” представлена продукция Мининфокома
С 18 по 22 ноября в выставочном комплексе “Узэкспоцентр” проходит “Узбекская промышленная ярмарка и кооперационная биржа”.
На открытии “Узбекской промышленной ярмарке и кооперационной бирже” принял участие первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан О.Умаров.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана представлено на ярмарке большим общим стендом в павильоне №3. АК “Узбектелеком” представляет продукцию своих производственных предприятий –ООО “Telecom Innovation”, ООО “Telecom Devices Pro”, ООО “Telmax Elektroniks”, ООО “Гранит”, СП ООО “ZTT Telekom” и СП ООО “Smart Vision”.
ООО «Telecom Devices Pro» было основано в 2012 году на территории СИЭЗ «Навои». Основной деятельностью предприятия является производство мобильных и стационарных телефонов стандарта CDMA-450, планшетных компьютеров.
ООО «Telecom Devices Pro» единственное предприятие в Центральной Азии специализированное на производстве устройств стандарта CDMA-450.
СП «Telecom Innovations» расположенное в СИЭЗ «Навои», производит ADSL-модемы, DSLAM-оборудования, оптические концентраторы, приемники цифрового телевидения «set-top-box» и другое операторское и абонентское оборудование для абонентов и АТС АК «Узбектелеком».
Промышленная ярмарка и кооперационная биржа, которая начала свою работу сегодня, продлится до 22 ноября.