Сенат Раиси бошчилигидаги Олий Мажлис делегацияси МДҲ ПА Кенгашида иштирок этади
Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Парламентлараро ассамблеяси (МДҲ ПА) Кенгаши Раисининг таклифига биноан жорий йил 20-22 ноябрь кунлари Танзила Нарбаева раҳбарлигида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси делегацияси расмий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрида бўлади.
Ташриф доирасида делегация МДҲ ПА Кенгашининг навбатдаги мажлисида ва МДҲ ПАнинг эллигинчи ялпи мажлисида иштирок этади.
Шунингдек ташриф доирасида “Қишлоқ ҳудудларни барқарор ривожлантириш” давра суҳбати мажлиси бўлиб ўтади. Мазкур тадбирда қишлоқ ҳудудларни барқарор ривожлантириш, бу соҳада муваффақиятли стратегиялар ва дастурларни амалга ошириш юзасидан тажриба алмашиш масалалари кўриб чиқади.

Делегация Олий Мажлиса во главе с Председателем Сената примет участие в заседании Совета МПА СНГ
По приглашению Председателя Совета Межпарламентской ассамблеи Содружества Независимых Государств (МПА СНГ) 20-22 ноября текущего года делегация Олий Мажлиса Республики Узбекистан во главе с Председателем Сената  Танзилой Нарбаевой будет находиться с официальным визитом в городе Санкт-Петербург.
В рамках визита делегация примет участие в очередном заседании Совета МПА СНГ и юбилейном пятидесятом пленарном заседании МПА СНГ.
Также в рамках визита состоится заседание «круглого стола»: «Устойчивое развитие сельских территорий», в ходе которого будут рассмотрены вопросы устойчивого развития сельских территорий, обмена опытом в реализации успешных стратегий и программ в данной сфере.