Ўзбекистон ва Қирғизистон Президентлари телефон орқали мулоқот қилдилар
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 16 ноябрь куни Қирғиз Республикаси Президенти Сооронбай Жээнбеков билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Сооронбай Жээнбековни туғилган куни билан самимий муборакбод этиб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва муваффақият тилади.
Қирғизистон Президенти мамлакатларимиз ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлашга қўшган шахсий ҳиссаси катта мамнуният билан қайд этилди.
Давлат раҳбарлари Ўзбекистон-Қирғизистон амалий ҳамкорлигини янада кенгайтиришнинг долзарб жиҳатларини муҳокама қилдилар, халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашдилар.

Presidents of Uzbekistan and Kyrgyzstan speak by the phone
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has held a telephone conversation today, on November 16, with President of the Kyrgyz Republic Sooronbai Jeenbekov.
Starting the conversation, the head of our state sincerely congratulated the colleague on his birthday, wishing a sound health, wellbeing and every success.
With deep satisfaction did President Shavkat Mirziyoyev underline the Kyrgyz President’s personal contribution to cementing the bilateral relations of friendship, good neighborliness and strategic partnership.
The leaders of our two countries discussed pressing issues in furthering the Uzbek-Kyrgyz practical cooperation, exchanged views on the international and regional agendas.