Ўзбекистон ва Қирғизистон Президентлари телефон орқали мулоқот қилдилар
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 16 ноябрь куни Қирғиз Республикаси Президенти Сооронбай Жээнбеков билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Сооронбай Жээнбековни туғилган куни билан самимий муборакбод этиб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва муваффақият тилади.
Қирғизистон Президенти мамлакатларимиз ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлашга қўшган шахсий ҳиссаси катта мамнуният билан қайд этилди.
Давлат раҳбарлари Ўзбекистон-Қирғизистон амалий ҳамкорлигини янада кенгайтиришнинг долзарб жиҳатларини муҳокама қилдилар, халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашдилар.

Президенты Узбекистана и Кыргызстана провели телефонный разговор
Сегодня, 16 ноября, состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым.
В начале беседы глава нашего государства искренне поздравил Сооронбая Жээнбекова с днем рождения, пожелав ему крепкого здоровья, благополучия и успехов.
С глубоким удовлетворением отмечен личный вклад Президента Кыргызстана в укрепление двусторонних отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Лидеры двух стран обсудили актуальные вопросы дальнейшего расширения узбекско-кыргызского практического сотрудничества, обменялись мнениями по международной и региональной повестке.