Перу Гран-присида саккизта медаль қўлга киритган оғир атлетикачиларимиз тантанали кутиб олинди
Ушбу мусобақада Халқаро оғир атлетика федерациясининг махсус таклифномаси асосида дунёнинг энг сара атлетлари баҳс олиб бордилар. Турнир давомида 3 нафар спортчимиз: Адҳамжон Эргашев (-67 кг), Муаттар Набиева (-55 кг) ва Достон Ёқубов (-73 кг) мамлакатимиз шарафини ҳимоя қилиб, жами 1 та олтин, 3 та кумуш ва 4 та бронза медалларини қўлга киритишди.
Бугун эрта тонгда Перу мусобақасида қатнашган делегациямиз Тошкентга қайтиб келди. Спортчиларимизни тантанали кутиб олиш маросимида Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги мутасаддилари, спортчиларимизнинг яқинлари ва ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Эслатиб ўтамиз, мусобақада Адҳамжон Эргашев (-67 кг) 1 та олтин ва 1 та кумуш, Муаттар Набиева (-55 кг) 2 та кумуш ва 1 бронза, Достон Ёқубов (-73 кг) эса 3 та бронза медалларига сазовор бўлган.

Призёров Гран-При в Перу по тяжёлой атлетике торжественно встретили в Ташкенте
8-10 ноября в городе Лима (Перу) прошло престижное соревнование из серии Гран-При по тяжёлой атлетике.
Наряду со спортсменами из всего мира, трое наших атлетов Адхамжон Эргашев (-67 кг), Достон Якубов (-67 кг) и Муаттар Набиева (-55 кг) выступали от имени Узбекистана. По итогам соревнований все наши атлеты заняли призовые места и в общем счёте завоевали 1 золото, 3 серебра и 4 бронзы.
Сегодня утром участники Гран-При вернулись в Ташкент. На международном аэропорту прошла торжественная встреча спортсменов, в которой присутствовали представители Национального олимпийского комитета, Министерства обороны Республики Узбекистан, СМИ и семьи спортсменов.
Напоминаем, на соревнованиях Адхамжон Эргашев (-67 кг) завоевал 1 золото и 1 бронзу, Муаттар Набиева (-55 кг) 2 серебра и 1 бронзу, а Достон Якубов (-73 кг) 3 бронзы.