Ўзбекистон-Россия вазирликлараро маслаҳатлашувлари тўғрисида
2019 йилнинг 11 ноябрь куни Москва шаҳрида ташқи сиёсатни ёритиш ва ОАВ билан ишлаш Ўзбекистон-Россия вазирликлараро маслаҳатлашувларининг навбатдаги раунди бўлиб ўтди.
Музокараларда Россия томонидан Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазирлиги Ахборот ва матбуот департаменти директори ўринбосари Александр Бикантов бошчилигидаги делегация иштирок этди.
Маслаҳатлашувлар ҳамкорликни ривожлантириш масалари муҳокама қилинди ва чоғида рақамли дипломатия, хорижий ОАВ вакиллари билан муносабатлар, жамоатчилик фикри билан ишлаш соҳаларида тажриба алмашилди.

11 ноября 2019 года в г.Москве состоялся очередной раунд узбекско-российских межмидовских консультаций по информационному сопровождению внешней политики и работе со СМИ.
Российскую сторону представляла делегация во главе с заместителем директора Департамента информации и печати Министерства иностранных дел Российской Федерации Александром Бикантовым.
Стороны обсудили актуальные вопросы развития сотрудничества и обменялись опытом в сферах цифровой дипломатии, взаимодействия с представителями зарубежных СМИ, работе с общественными мнениями.