Хитой Халқ Республикасининг Миллий метрология институти билан ишчи учрашув
Пекинда (Хитой Халқ Республикаси) Ўзбекистон миллий метрология институти делегациясининг Хитой Халқ Республикасининг Миллий метрология институти билан ишчи учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув борасида Илмий-техник ҳамкорлик тўғрисидаги Келишув доирасида кейинги ўзаро ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон миллий метрология институти ишчи гуруҳи томонидан институт негизида ташкил этилиши режалаштирилаётган, унинг амалга оширилишида хитойлик экспертлар иштирок этиши мумкин бўлган калибрлаш лабораториялари комплексининг лойиҳаси тақдим этилди.

Рабочая встреча с Национальным институтом метрологии (Китайская Народная Республика)
С 6 по 7 ноября в Пекине (Китайская Народная Республика) проходит рабочая встреча делегации Узбекского национального института метрологии и Национального института метрологии (Китайская Народная Республика).
В ходе встречи, обсуждаются вопросы дальнейшего взаимодействия в рамках Соглашения о научно-техническом сотрудничестве.
С нашей стороны представлен проект комплекса калибровочных лабораторий, планируемый к созданию на базе Узбекского национального института метрологии, в реализации которого, возможно, участие китайских экспертов.