Саудия Арабистонида Ислом мамлакатларининг стандардлар ва метрология институти Бош ассамблеясининг 14-йиғилиши бўлиб ўтди
2019-11-07 | Жамият
Дунёнинг 39 та давлатларидан 100 тадан ортиқ мутахассислари иштирок этган Миллий стандартлаштириш ташкилотларининг халқаро тадбирида SMIIC 2016-2020 ривожланиш стратегияси, Ҳалол мувофиқлик тизими ва хизматлари, стандартлаштириш соҳасидаги ривожланишнинг истиқболли йўналишларини аниқловчи муҳим масалалари, иқтисодиётнинг юқори технологик доираларида стандартлаштиришни ривожлантириш, стандартлаштиришда давлат иштироки, давлатлараро ҳамкорлик, стандартлаштириш соҳасида ИТ-технологияларининг замонавий восита сифатида қўлланишига оид масалалар ўзаро муҳокама қилинди.
Тадбир доирасида “Ўзстандарт” агентлиги ва Саудия Арабистони, Бирлашган Араб Амирликлари, Индонезиа, Таиланд, Миср стандартлаштириш идоралари ўртасида стратегик ва икки томонлама ҳамкорлик учрашувлари ташкил этилди.

The 14th meeting of the General Assembly of the Institute of Standards and Metrology of Islamic Countries (SMIIC) was held in Saudi Arabia
2019-11-07 | Society
More than 100 specialists from national standardization organizations from 39 countries of the world during an international event discussed the development strategy of SMIIC 2016-2020, the compliance of Halal systems and services, key issues that determine the development prospects in the field of standardization, the development of standardization in high-tech sectors of the economy, and government participation in standardization, interstate cooperation, the use of IT as a modern tool in the field of standardization.
During the event, meetings of strategic and bilateral cooperation between the Uzstandard agency and standardization bodies of Saudi Arabia, the United Arab Emirates, Indonesia, Thailand and Egypt were held.