Эртага, 5 ноябрь куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Футбол ассоциацияси мутасаддилари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Унда “Футболни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори ижроси доирасида амалга оширилаётган ишлар муҳокама қилинади.
Шунингдек, истиқболли ва иқтидорли футболчиларни танлаш ва тайёрлашнинг самарали тизимини яратиш, миллий терма жамоалар ва профессионал футбол клублари учун сифатли спорт захирасини шакллантириш, халқаро талаб ва стандартлар асосида футбол бўйича тренер ва ҳакамларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш каби муҳим масалалар юзасидан маълумот тақдим этилади.

Завтра, 5 ноября, в 11:00 часов, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием должностных лиц Министерства физической культуры и спорта Республики Узбекистан и Ассоциации футбола Узбекистана.
В рамках мероприятия будет обсуждена проведённая работа по исполнению постановления Президента «О мерах по дальнейшему развитию футбола» от 16 марта 2018 года.
Также будет представлена информация по решению таких актуальных вопросов, как создание эффективной системы отбора и обучения перспективных и одарённых футболистов, формирование качественного спортивного резерва для национальных сборных команд и профессиональных футбольных клубов, подготовка, переподготовка и повышение квалификации тренеров и судей по футболу на основании международных требований и стандартов.