Шавкат Мирзиёев Қирғиз Республикаси Бош вазирини қабул қилди
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ШҲТга аъзо давлатлар Бош вазирлари учрашувида иштирок этиш учун мамлакатимизга келган Қирғиз Республикаси Бош вазири Муҳаммадқалий Абилғазиевни қабул қилди.
Давлатимиз раҳбари меҳмонни самимий қутлар экан, олий даражадаги мунтазам мулоқот икки томонлама ҳамкорликни сифат жиҳатидан янги даражага кўтариш ва уни амалий мазмун билан бойитишга хизмат қилганини мамнуният билан қайд этди.
Муҳаммадқалий Абилғазиев Ўзбекистон Республикаси Президентига Қирғиз Республикаси Президенти Сооронбой Жээнбековнинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди ҳамда самимий қабул учун миннатдорлик билдирди.
Учрашувда мамлакатларимиз ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Савдо-иқтисодий, саноат, транспорт, агросаноат, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги шерикликни, шунингдек, чегараолди ҳамкорликни янада кенгайтириш муҳимлиги қайд этилди.

2019-11-01 | Politics
On November 1, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Prime Minister of the Kyrgyz Republic Mukhammedkalyi Abylgaziev, who has arrived in Uzbekistan to attend the meeting of the SCO Council of Heads of Government.
The President of Uzbekistan warmly welcomed the guest and noted with satisfaction that the regular dialogue at the highest level allowed bringing bilateral cooperation to a qualitatively new level and fulfilling it with practical content.
Mukhammedkalyi Abylgaziev conveyed greetings and best wishes from the President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov to the President of the Republic of Uzbekistan and expressed gratitude for the warm welcome.
Current issues of strengthening Uzbekistan – Kyrgyzstan relations in the spirit of friendship, good-neighborliness and strategic partnership were discussed at the meeting.
The importance of further enhancing cooperation in trade-economic, industrial, transport, agro-industrial, cultural-humanitarian and other spheres, as well as, cross-border cooperation was noted.