2019 йилнинг 31 октябрь куни ТИВда Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов ва Буюк Британиянинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Тимоти Торлот Ўзбекистон Республикаси ва Буюк Британия ва Шимолий Ирландия Бирлашган Қироллиги ўртасида Шериклик ва ҳамкорлик тўғрисидаги битимни имзоладилар.
Битим кенг қамровли ҳужжат бўлиб, у амалдаги ҳуқуқий асосни сақлаш ва томонлар ўртасидаги сиёсий, савдо-иқтисодий, саноат, транспорт, қишлоқ хўжалиги, энергетика, илмий-техникавий, молиявий ва бошқа соҳалардаги муносабатларни ривожлантиришга қаратилган.
Ушбу халқаро ҳужжат Буюк Британиянинг Европа Иттифоқидан чиқишидан сўнг Ўзбекистон - Буюк Британия ҳамкорлигининг шартномавий муносабатлари давомийлигини таъминлашга ва барча соҳаларда ҳар томонлама амалий ҳамкорликни янада ривожлантиришга имкон яратади.
Шартнома томонларнинг ички давлат жараёнларининг бажарилиши тўғрисидаги сўнгги ёзма маълумот олинган санадан кейинги ойнинг биринчи кунидан бошлаб кучга киради.

Подписано Соглашение
31 октября 2019 года в МИД Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов и Чрезвычайный и Полномочный Посол Великобритании Тимоти Торлот подписали Соглашение о партнерстве и сотрудничестве между Республикой Узбекистан и Соединенным Королевством Великобритании и Северной Ирландии.
Соглашение является документом комплексного характера, нацелено на сохранение имеющихся правовых основ и развитие взаимоотношений сторон в политической, торгово-экономической, промышленной, транспортной, сельскохозяйственной, энергетической, научно-технической, финансовой и других областях.
Данный международный документ способствует обеспечению продолжительности договорных отношений узбекско-британского сотрудничества после выхода Великобритании из Европейского союза и дальнейшему развитию всестороннего практического взаимодействия во всех областях.
Соглашение вступает в силу в первый день месяца, следующего за датой получения последнего письменного уведомления сторон о выполнении внутригосударственных процедур.
В документе также предусматривается возможность временного применения соглашения до его вступления в силу.