Соғлиқни сақлаш вазирлиги: “Навоий Азот” АЖга қарашли ПВХ заводида юз берган фавқулодда ҳолатдан жабрланганларга тиббий ёрдам кўрсатилмоқда
2019-10-29 | Соғлиқни сақлаш
Жорий йилнинг 28 октябрь куни тахминан соат 16:00 да Навоий вилояти “Навоий азот” АЖга қарашли ПВХ заводида номаълум куйдирувчи газдан ингаляцион заҳарланиш юз берган.
Мазкур ҳолат юзасидан тез тиббий ёрдам бригадаси воқеа жойига зудлик билан етиб борган. Фавқулодда вазиятда жароҳатланган 4 нафар бемор Республика шошилинч тез тиббий ёрдам илмий маркази Токсикология бўлимига ётқизилган.
Тажрибали шифокорлар томонидан беморларнинг аҳволи баҳоланиб, уларга замонавий даволаш стандартлари бўйича малакали тиббий ёрдам кўрсатилмоқда.
Мазкур ҳолат Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан қатъий назоратга олинган бўлиб, беморларнинг аҳволи юзасидан қўшимча маълумот берилади.

Министерство здравоохранения: оказывается медицинская помощь пострадавшим в результате чрезвычайного случая на ПВХ заводе при АО «Навоий азот»
2019-10-29 | Здравоохранение
28 октября нынешнего года примерно в 16:00 часов произошло ингаляционное отравление от неизвестного сжигающего газа на поливинилхлоридном заводе при Акционерном обществе «Навоий азот» Навоийской области.
По данному случаю бригада скорой медицинской помощи оперативно прибыло в место происшествия. Пострадавшие от чрезвычайного случая 4 человека доставлены в отделение токсикологии Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи.
Врачами оценено состояние больных, им оказывается квалифицированная медицинская помощь по современным лечебным стандартам.
Данный случай взят под четкий контроль Министерства здравоохранения, будут предоставлены дополнительные данныепо поводу состояния больных.