2019-10-29 | Иқтисодиёт
Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида “Кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектларининг мамлакат иқтисодиётида тутган ўрни” мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Тадбирда кичик бизнеснинг йирик бизнесга нисбатан афзалликлари, кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектларини янада ривожлантириш, уларга эркинликлар яратиш ва иқтисоднинг етакчи кучига айлантириш масалалари муҳокама қилинади.
Анжуманда Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси раҳбарияти ва мутасадди ходимлари иштирок этишади.

Сегодня, в 15:00 часов, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция на тему «Роль малого бизнеса и частного предпринимательства в экономике страны».
На мероприятии будут обсуждены такие вопросы, как преимущества малого бизнеса перед крупным бизнесом, дальнейшее развитие малого бизнеса и частного предпринимательства, создание большей свободы и превращение данного сегмента в ведущую силу в экономике.
В конференции примут участие руководители и должностные лица Государственного комитета Республики Узбекистан по статистике.