“Бош вазир кубоги“ мусобақаси ғолиблари тақдирланди
Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги томонидан вазирликлар, идоралар, хўжалик бирлашмалари, йирик корхона ва ташкилотлар ходимларидан таркиб топган жамоалар ўртасида футбол (эркаклар) ва волейбол (хотин-қизлар) бўйича “Бош вазир кубоги“ мусобақаси ўтказилди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида 2019 йил 4 сентябрь куни жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш, халқаро мусобақаларга тайёргарликни кучайтириш масалаларига бағишлаб ўтказилган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ижроси юзасидан ташкил этилган мусобақада турли ташкилотлар ҳаваскор футболчиларидан иборат 64, волейбол бўйича эса 11 жамоа иштирок этди.
27 октябрь куни пойтахтимиздаги “Миллий“ стадионида футбол мусобақаси финал босқичи ва ғолиб жамоаларни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Футбол бўйича финал ўйинида Ўзбекистон Республикаси Олий суди ва “Ўзбектелеком” АК жамоалари куч синашди. 1-0 ҳисобида ғалаба қозонган Олий суд йигитлари биринчи ўринни қўлга киритди. Учинчи ўрин Сув хўжалиги вазирлиги жамоасига насиб этди.
Волейбол мусобақасида “Ўзбекистон темир йўллари“ АЖ жамоаси биринчи, Қишлоқ хўжалиги вазирлиги хотин-қизлари иккинчи, Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги жамоаси эса учинчи ўринни қўлга киритди.
Ғолиб жамоаларга “Бош вазир кубоги“ни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Азиз Абдуҳакимов тантанали топширди. Шунингдек, эсдалик совғалари, дипломлар берилди. Мусобақа иштирокчилари турли номинациялар бўйича ҳам тақдирланди.

Награждены победители соревнований на Кубок Премьер-министра
Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан проведены соревнования на Кубок Премьер-министра по футболу (мужчины) и волейболу (женщины) среди команд в составе работников министерств, ведомств, хозяйственных объединений, крупных предприятий и организаций.
В соревнованиях, организованных в рамках исполнения поручений, данных на состоявшемся 4 сентября нынешнего года под руководством Президента Шавката Мирзиёева видеоселекторном совещании, посвященном развитию физической культуры и спорта, усилению подготовки к международным соревнованиям, приняли участие 64 футбольные и 11 волейбольных команд.
27 октября на стадионе "Миллий" состоялись финальный этап футбольных соревнований и церемония награждения команд-победителей.
В финальном матче по футболу состязались команды Верховного суда Республики Узбекистан и АК "Узбектелеком". Обладателем первого места стала команда Верховного суда, обыгравшая соперников со счетом 1:0. Третье место досталось команде Министерства водного хозяйства. На соревнованиях по волейболу первое место заняла команда АО "Узбекистон темир йуллари", второе – команда Министерства сельского хозяйства, третье место досталось команде Национального информационного агентства Узбекистана.
Кубок Премьер-министра командам-победителям торжественно вручил заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Азиз Абдухакимов. Участники соревнования получили дипломы и памятные подарки, а также были награждены по различным номинациям.