АКТ вазири Корея Республикаси Инҳа университети президенти билан учрашди
28 октябрь куни куни Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Вазир Ш. Содиқов Корея Республикасидаги Инҳа университети президенти жаноб Мёнг Ву Чо билан учрашуви бўлиб ўтди.
АКТ вазири Шуҳрат Содиқов ушбу ташриф натижасида бугунги кунда икки мамлакат ўртасида ахборот технологиялари соҳасида улкан натижаларга эришилганини қайд этди. Жумладан, Тошкент шаҳридаги Инҳа университети қисқа вақт давомида, мамлакатимизда ахборот-коммуникация технологиялари соҳасида юқори малакали кадрлар тайёрлаш бўйича етакчи олий ўқув юртларидан бирига айланганини алоҳида таъкидлади.
Томонлар ахборот технологиялари соҳасида Ўзбекистон ва Жанубий Корея  ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш бўйича улкан салоҳият мавжудлиги ҳамда бу борада барча саъй-ҳаракатларни сафарбар этишга тайёр эканликларини билдирдилар.
Учрашув давомида икки томонлама манфаатли истиқболли йўналишлар, жумладан, АКТ масалаларида тажриба алмашиш, ҳамкорликни янада  кенгайтириш ва бошқа муҳим масалаларни муҳокама қилинди.
Тошкент шаҳридаги Инҳа университети  фаолиятини “Компьютер инжениринг" ва “Дастурий инжениринг" йўналишлари бўйича бошлаган эди.
2016 - 2017 ўқув йилидан бошлаб “Логистика" йўналиши ҳам очилди. Бугунги кунда Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида 1548 нафар талаба таҳсил олмоқда.
Университетда академик жараённи амалга ошириш ҳамда илмий салоҳиятни шакллантиришда бир қатор мамлакатлар, хусусан АҚШ, Буюк Британия, Италия, Болгария, Ҳиндистон, Покистон, Россия ва бошқа давлатлардан келиб фаолият олиб бораётган профессор-ўқитувчилар ҳам ўзларининг катта ҳиссаларини қўшиб келмоқдалар.
2018 йил Тошкент шаҳридаги Инҳа университети битирувчиларнинг 85 фоизи ўз мутахасисликлари бўйича ишга жойлашди. 15 фоизи Германия, Швецария, Франция, Норвегия, Венгрия, Англия, Чехия, Жанубий Корея ва бошқа Европа мамлакатларидаги университетларнинг магистратура йўналиши бўйича ўқишга кирди.

Министр встретился с президентом Университета Инха в Республике Корея
28 октября в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан министр Шухрат Садиков провел встречу с президентом Университета Инха в Республике Корея г-ном Мёнг Ву Чо.
Министр отметил, что в результате этого визита достигнуты огромные результаты сотрудничества по вопросам развития информационных технологий между двумя странами. В частности, он отметил, что Университет Инха в Ташкенте за короткое время стал одним из ведущих вузов страны по подготовке высококвалифицированных кадров в сфере информационно-коммуникационных технологий.
Стороны выразили готовность мобилизовать все усилия по развитию сотрудничества между Узбекистаном и Южной Кореей в сфере информационных технологий.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления двустороннего сотрудничества, в том числе обмен опытом в вопросах ИКТ, дальнейшее расширение сотрудничества и другие важные вопросы.
Университет начал свою деятельность по направлениям «Компьютерный инжиниринг» и «Программный инжиниринг».
В 2016/2017 учебном году было открыто и направление «Логистика». В настоящее время в Университете Инха в г. Ташкенте обучаются 1548 студентов.
Большой вклад в реализацию академического процесса в университете и формирование научного потенциала вносят профессора и преподаватели из ряда стран, в частности: из США, Великобритании, Италии, Болгарии, Индии, Пакистана, России и других стран.
В 2018 году 85 процентов выпускников Университета Инха в г. Ташкенте трудоустроились по специальности. 15 процентов поступили в магистратуру университетов Германии, Швейцарии, Франции, Норвегии, Венгрии, Англии, Чехии, Южной Кореи и других европейских стран.