"Made in Uzbekistan" кўргазмасида АКТ вазирлиги экспозициялари намойиш этилмоқда
Жорий йилнинг 23-25 октябрь кунлари “Ўзекспомарказ" МКМ АЖ кўргазмалар мажмуасида халқаро "Made in Uzbekistan" миллий маҳсулотлар кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Ушбу кўргазмада Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири ўринбосари Қ. Юлдашев иштирок этди.
Кўргазмада Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги 3-павильонда катта ҳажмдаги стенди билан иштирок этмоқда. Унда “Ўзбектелеком" АК, “UNICON.UZ” ДУК, “Радиоалоқа, радиоэшиттириш ва телевидение маркази" ДУК ва “Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технологик парки Дирекцияси" МЧЖларнинг экспозициялари намойиш этилмоқда.
Кўргазмада “Ўзбектелеком" АК ўзининг ишлаб чиқариш корхоналари бўлган - "Telecom Devices Pro" МЧЖ ва "Telecom Innovations" МЧЖ ҚК маҳсулотларини тақдим этмоқда.
"Telecom Devices Pro" МЧЖ 2012 йилда “Навоий" эркин иқтисодий ҳудудида ташкил этилган. Корхонанинг асосий фаолияти CDMA-450 стандартидаги мобил ва стационар телефонлар, планшет компютерлар ишлаб чиқаришдан иборат. "Telecom Devices Pro" МЧЖ Марказий Осиёда ЦДМА-450 қурилмаларини ишлаб чиқаришга ихтисослашган ягона корхона ҳисобланади.
“Навоий" эркин иқтисодий ҳудудида жойлашган "Telecom Innovations" ҚК ADSL модемлар, DSLAM ускуналар, оптик концентраторлар, рақамли телевидение "set-top-box" приёмниклари ва абонентлар ҳамда “Ўзбектелеком" АК АЦлари учун бошқа оператор ва абонент ускуналарини ишлаб чиқаради.
"Made in Uzbekistan" кўргазмасини ташкил этишдан мақсад, маҳаллий корхоналарнинг экспортга йўналтирилган маҳсулотларини намойиш этиш, хорижий ҳамкорлар билан барқарор ва узоқ муддатли ҳамкорликни ўрнатиш, шу билан бирга 2020 йил учун барқарор экспорт шартномалари портфелини шакллантиришдан иборат.

На выставке “Made in Uzbekistan” демонстрируются экспозиции Мининфокома
С 23 по 25 октября в выставочном комплексе АО «НВК «Узэкспоцентр» проходила международная выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan».
На выставке приняли участие заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан К. Юлдашев
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана представлена на выставке большим общим стендом в павильоне №3. На нём представлены экспозиции: АК «Узбектелеком», ГУП «UNICON.UZ», ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения» и ООО «Дирекция Технологического парка программных продуктов и информационных технологий».
АК «Узбектелеком» представил продукцию своих производственных предприятий ООО «Telecom Devices Pro» и СП ООО «Telecom Innovations».
ООО «Telecom Devices Pro» было основано в 2012 году на территории СИЭЗ «Навои». Основной деятельностью предприятия является производство мобильных и стационарных телефонов стандарта CDMA-450, планшетных компьютеров.
ООО «Telecom Devices Pro» единственное предприятие в Центральной Азии специализированное на производстве устройств стандарта CDMA-450.
СП «Telecom Innovations» расположенное в СИЭЗ «Навои», производит ADSL-модемы, DSLAM-оборудования, оптические концентраторы, приемники цифрового телевидения «set-top-box» и другое операторское и абонентское оборудование для абонентов и АТС АК «Узбектелеком».
Целью выставки «Made in Uzbekistan» является демонстрация экспортоориентированной продукции отечественных предприятий, налаживание устойчивого и долгосрочного сотрудничества с зарубежными партнерами, а также заблаговременное формирование портфеля устойчивых экспортных контрактов на 2020 год.