"LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакиллари “Ўзстандарт” агентлигида бўлди
“Ўзстандарт” агентлигида "LG Electronics Overseas Trading FZE" компаниясининг Ўзбекистон, Россия ва Қозоғистон ваколатхонаси вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда "LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакиллари томонидан ишлаб чиқаришни сертификатлаш тартиби, маҳсулот учун эхтиёт қисмларга мувофиқлик сертификатларини қўллаш тартиби, Евросиё иқтисодий иттифоқи (ЕАЭС) сертификатларини тан олиш, сертификатлаштириш ишларни олдиндан амалга ошириш имкониятлари, номенклатуранинг тўлиқ рўйхатини ва дастлабки сертификатни тақдим этиш, маҳсулот партиясини сертификатлаш муддатлари мавзусига оид берилган саволларига “Ўзстандарт” агентлиги мутахасислари томонидан тушинтиришлар берилди.
Суҳбат чоғида стандартлаштириш, мувофиқликни баҳолаш, ички бозорни сифатсиз махсулотлардан химоя қилиш, электртехника маҳсулотлари синовлари бўйича салоҳиятли мутахассислар тайёрлаш, хорижий тажриба ошириш юзасидан хамкорликни ривожлантириш бўйича фикр алмашилди.
Учрашув сўнгида “Ўзстандарт” агентлиги вакиллари томонидан "LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакилларига электртехника маҳсулотлари қўшма синов лабораториясини ташкил этиш юзасидан инвестиция лойихаси тақдим этилди.

Visit of representatives of "LG Electronics Overseas Trading FZE"
"Uzstandard" agency met with representatives of the representative office of "LG Electronics Overseas Trading FZE" in Uzbekistan, Russia and Kazakhstan.
At the meeting to the questions from representatives of "LG Electronics Overseas Trading FZE" about the production certification process,the process of using quality certificates for a product in relation to spare parts, recognition of certification undertaken in the Eurasian Union,possibility to start certification in advance,providing a complete list of nomenclature and provisional certification,party certification deadlines., specialists of the "Uzstandard" agency provided explanations regarding to the above issues.
The parties exchanged views on standardization, conformity assessment, protecting the domestic market from low-quality products, training potential specialists in testing electrical products, and developing international cooperation.
At the end of the meeting, representatives of the Uzstandard agency presented to the “LG Electronics Overseas Trading FZE” an investment project to create a joint laboratory for electrotechnical products.