"LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакиллари “Ўзстандарт” агентлигида бўлди
“Ўзстандарт” агентлигида "LG Electronics Overseas Trading FZE" компаниясининг Ўзбекистон, Россия ва Қозоғистон ваколатхонаси вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда "LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакиллари томонидан ишлаб чиқаришни сертификатлаш тартиби, маҳсулот учун эхтиёт қисмларга мувофиқлик сертификатларини қўллаш тартиби, Евросиё иқтисодий иттифоқи (ЕАЭС) сертификатларини тан олиш, сертификатлаштириш ишларни олдиндан амалга ошириш имкониятлари, номенклатуранинг тўлиқ рўйхатини ва дастлабки сертификатни тақдим этиш, маҳсулот партиясини сертификатлаш муддатлари мавзусига оид берилган саволларига “Ўзстандарт” агентлиги мутахасислари томонидан тушинтиришлар берилди.
Суҳбат чоғида стандартлаштириш, мувофиқликни баҳолаш, ички бозорни сифатсиз махсулотлардан химоя қилиш, электртехника маҳсулотлари синовлари бўйича салоҳиятли мутахассислар тайёрлаш, хорижий тажриба ошириш юзасидан хамкорликни ривожлантириш бўйича фикр алмашилди.
Учрашув сўнгида “Ўзстандарт” агентлиги вакиллари томонидан "LG Electronics Overseas Trading FZE" компанияси вакилларига электртехника маҳсулотлари қўшма синов лабораториясини ташкил этиш юзасидан инвестиция лойихаси тақдим этилди.

Визит представителей "LG Electronics Overseas Trading FZE"
«Узстандарт» состоялась встреча с представителями представительства "LG Electronics Overseas Trading FZE" в Узбекистане, России и Казахстане.
На встрече на вопросы представителей"LGElectronicsOverseasTradingFZE"о процессе сертификации производства, процессе использования сертификатов качества для продукта по отношению к запасным частям, признании сертификации, осуществленной в Евразийском союзе, возможности начала сертификации заранее, предоставлении полного списка номенклатуры и предварительной сертификации, сроков партийной сертификации, специалистами агентства “Узстандарт“были предоставлены объяснения касательно вышеперечисленных вопросов.
Стороны обменялись мнениями по стандартизации, оценке соответствия, защите внутреннего рынка от некачественной продукции, обучению потенциальных специалистов по испытаниям электротехнической продукции, развитию сотрудничества на международном опыте.
В конце встречи представители агентства «Узстандарт» представили "LG Electronics Overseas Trading FZE" инвестиционный проект по созданию совместной лаборатории для электротехнической продукции.