Сингапурга бораётган Ўзбекистон фуқаролари диққатига
Ўзбекистоннинг Сингапур Республикасидаги Элчихонаси мазкур мамлакат ТИВга таянган ҳолда маълум қиладики, Сингапур Иммиграция ва назорат-ўтиш пунктлари хизмати 2019 йил 14 августдан бошлаб Сингапурга киришни қайд этиш (SG Arrival Card) электрон хизматининг тажриба версиясини синовдан ўтказмоқда.
Мазкур дастур Сингапурга келаётган шахслар томонидан мамлакатга келишларидан аввал ўзлари тўғрисидаги маълумотларни тақдим қилишлари билан боғлиқ жараённи тезлаштириш мақсадида ишлаб чиқилган. Дастур босқичма-босқич 2021 йилгача амалдаги ҳужжатларни қоғоз шаклида тўлдириш тизими ўрнини эгаллайди.
Сингапурга боришни режалаштираётган чет эл фуқаролари барча мавжуд электрон платформалар орқали мамлакатга келишларидан олдин 14 кун ичида зарур шаклни тўлдиришлари мумкин. Дастур хизматларидан фойдаланиш текин, аммо виза тизими ўрнатилган давлаталарнинг фуқаролари учун виза олиш билан боғлиқ жараённи бекор қилмайди.
Ҳозирда мазкур қулайликдан Сингапурга фақатгина ҳаво транспорти воситасида келувчи шахслар фойдаланишлари мумкин.
ТИВ Консуллик-ҳуқуқий департаменти Сингапур, Австралия ва Янги Зеландия ҳудудида бўлган Ўзбекистон фуқаролари зарур ҳолларда мамлакатимизнинг Сингапурдаги Элчихонасига +65 6734 3942 телефон рақами орқали мурожаат қилишлари мумкинлигини эслатиб ўтади.

Вниманию граждан Узбекистана, выезжающих в Сингапур
Посольство Узбекистана в Республике Сингапуре со ссылкой на МИД данной страны сообщает, что Служба иммиграции и контрольно-пропускных пунктов Сингапура с 14 августа 2019 года проводит испытание пробной версии электронной услуги регистрации въезда в Сингапур (SG Arrival Card).
Данная программа нацелена на ускорение процедуры предоставления информации со стороны въезжающих в страну лиц до их прибытия. Она постепенно заменит до 2021 года существующую ныне систему заполнения бумажных форм.
Иностранные граждане, планирующие въехать в Сингапур, могут заполнить необходимую форму в период до 14 дней до прибытия на всех доступных электронных платформах. Программа является бесплатной, но не заменяет процедуру необходимости получения визы для граждан тех стран, с которыми установлен визовый режим.
В настоящее время данная процедура распространяется только для лиц, прибывающих в Сингапур посредством воздушного транспорта.
Консульско-правовой департамент МИД напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Сингапура, Австралии и Новой Зеландии, могут в необходимых случаях обратиться в Посольство нашей страны в Сингапуре по телефону: + 65 6734 3942.