2019-10-16 | Иқтисодиёт
Бугун, 16 октябрь соат 15:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Давлат активларини бошқариш агентлиги раиси ва масъул ходимлари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Тадбирда “Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Президент фармони ижроси юзасидан маълумот берилади.
Шунингдек, давлат мулки объектларидан фойдаланиш самарадорлигини ошириш ҳамда хусусий мулк ва тадбиркорликни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар тўғрисида ахборот берилади.

Сегодня, в 15:00, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием председателя и специалистов Агентства по управлению государственными активами.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении Указа Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по эффективному использованию объектов государственной собственности» от 19 февраля 2019 года.
Также будет сообщено о проделанной работе по повышению эффективности использования объектов государственной собственности и созданию дополнительных условий для развития частной собственности и предпринимательства.