Россия ҳудудида бўлиб турган ёки у ерга боришни режалаштираётган Ўзбекистон фуқаролари диққатига
Ўзбекистоннинг Екатеринбург шаҳридаги Бош консулхонаси Россия ИИВнинг Свердловск вилояти Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш бош бошқармасига таяниб маълум қиладики, Ўзбекистон Республикасида 2011 йил 28 мартга қадар берилган амал қилиш муддати белгиланмаган ҳайдовчилик гувоҳномалари Йўл ҳаракати тўғрисидаги Вена конвенциясининг 41-43-моддалари ва 6-7-иловаларига мувофиқ Россия Федрацияси ҳудудида тан олинади.
Ўзбекистон фуқароларининг мурожаатларига мувофиқ Бош консулхона мазкур масалани Россия томони билан биргаликда ҳал қилди.

Вниманию граждан Узбекистана, находящихся в России или планирующих ее посетить
Генеральное консульство Узбекистана в г.Екатеринбурге со ссылкой на Главное управление по обеспечению безопасности дорожного движения МВД России по Свердловской области сообщает, что водительские удостоверения, выданные в Республике Узбекистан до 28 марта 2011 года, в которых не указаны сроки истечения, признаются на территории Российской Федерации в соответствии со статями 41-43 и приложениями 6 и 7 Венской конвенции о дорожном движении.
Данный вопрос проработан Генеральным консульством с российской стороной в связи с участившимися обращениями граждан Республики Узбекистан по вышеупомянутому вопросу.