Ўзбекистон Президенти Туркманистон Президенти билан учрашув ўтказди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ашхободга келгач, Туркманистон Президенти Гурбангули Бердимуҳамедов билан учрашди.
Суҳбатда давлатимиз раҳбари Туркманистон Президентини Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига самарали раислик қилгани билан табриклаб, ташкилот саммити муваффақиятли ўтишини тилади.
Учрашувда олий даражада эришилган келишувларни амалга ошириш доирасида мамлакатларимиз ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни янада кенгайтириш ва стратегик шериклик муносабатларини мустаҳкамлаш истиқболлари муҳокама қилинди.

Президент Узбекистана встретился с Президентом Туркменистана
По прибытии в город Ашхабад Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
В начале беседы глава нашего государства искренне поздравил лидера Туркменистана с результативным председательством в Содружестве Независимых Государств и пожелал успешного проведения саммита организации.
В ходе встречи обсуждены перспективы дальнейшего расширения многопланового сотрудничества и укрепления отношений стратегического партнерства двух стран в свете реализации договоренностей на высшем уровне.
Состоялся также обмен мнениями по актуальным вопросам международной политики и регионального взаимодействия.