Эртага, 11 октябрь куни соат 9:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти раҳбарияти ва масъул ходимлари иштирокида брифинг бўлиб ўтади.
Брифингда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 10-11 октябрь кунлари Ашхобод шаҳрида бўлиб ўтадиган Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлиси ҳамда 14-15 октябрь кунлари Озарбойжон Республикасида Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгашининг VII саммитида иштирок этиш бўйича олий даражадаги ташрифига оид маълумотлар ва журналистларни қизиқтирган саволларга жавоб берилади.

Завтра, 11 октября в 9:00, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием руководства и сотрудников Института стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан.
На брифинге будет представлена информация об участии Президента Республики Узбекистан 10-11 октября текущего года в очередном заседании Совета глав государств  Содружества Независимых Государств в Ашхабаде и  14-15 октября в VII саммите Совета сотрудничества тюркоязычных государств в Азербайджанской Республике. Также журналисты смогут задать все интересующие их вопросы по данной теме.