Конгресс холл ва «Hilton» меҳмонхонаси қуриб битказилди
Tashkent City халқаро бизнес марказининг илк объектлари - Конгресс холл ва «Hilton» меҳмонхонаси қуриб битказилди. Президент Шавкат Мирзиёев 9 октябрь куни ушбу иншоотларни келиб кўрди.
Конгресс холлнинг умумий майдони 43 минг квадрат метр бўлиб, унда йирик халқаро анжуманлар, олий даражадаги музокаралар ўтказиш учун барча шароит яратилган. Биринчи қават марказида 3,5 минг иштирокчига мўлжалланган конференциялар зали бор. Заруратга қараб, у икки ёки тўртга бўлиниши ҳам мумкин.
Халқаро саммитлар вақтида икки томонлама учрашувлар ўтказиш учун хоналар, ресторан, кичик концерт зали, дам олиш жойлари меҳмонларга кенг қулайлик яратади. Иккинчи қаватда қўшимча заллар жойлашган.
Давлатимиз раҳбари Конгресс холлнинг ҳар бир залини кириб кўрди.
Беш юлдузли «Hilton» меҳмонхонаси нафақат ушбу марказ, балки бутун пойтахтимизга кўрк бўлди. 21 қаватли бинода 258 та номер мавжуд. Шулардан 8 таси давлат раҳбарлари учун мўлжалланган. Пардозлаш ва жиҳозлашда иссиқ ранглар кўп қўлланилгани кишига хуш кайфият бағишлайди. Барча замонавий меҳмонхоналарда бўлганидек, отелда бир нечта ресторан, бассейн, спорт зал, спа ва бошқа салонлар бор. Хизматлар тури кўп, сифати юқори даражада.
Шавкат Мирзиёев меҳмонхонада яратилган шароитлар билан танишди, ҳудуд марказидаги хиёбонни кўздан кечирди.

Congress Hall and Hilton ready for operation
Construction of the Congress Hall and Hilton Hotel, the first facilities of Tashkent City International Business Center, has been completed. On October 9, President Shavkat Mirziyoyev got acquainted with them.
The Congress Hall with a total area of 43 thousand square meters has all conditions for conducting major international events and high-level negotiations. There is a conference hall for 3.5 thousand people on the ground floor, which, if necessary, can be transformed into two or four halls.
During international summits, guests can use the facilities for bilateral meetings. There is also a restaurant, a small concert hall, and lounges. Additional halls are located on the second floor.
The Head of the state got acquainted with each hall of the Congress Hall.
Five-star Hilton is a decoration not only of the business center, but of the entire capital. The 21-story building has 258 rooms, including eight presidential suites. Warm colors are used in decoration and furnishings. As in all modern hotels, there are several restaurants, a swimming pool, a gym, a spa and others. The service is provided at the highest level.