Конгресс холл ва «Hilton» меҳмонхонаси қуриб битказилди
Tashkent City халқаро бизнес марказининг илк объектлари - Конгресс холл ва «Hilton» меҳмонхонаси қуриб битказилди. Президент Шавкат Мирзиёев 9 октябрь куни ушбу иншоотларни келиб кўрди.
Конгресс холлнинг умумий майдони 43 минг квадрат метр бўлиб, унда йирик халқаро анжуманлар, олий даражадаги музокаралар ўтказиш учун барча шароит яратилган. Биринчи қават марказида 3,5 минг иштирокчига мўлжалланган конференциялар зали бор. Заруратга қараб, у икки ёки тўртга бўлиниши ҳам мумкин.
Халқаро саммитлар вақтида икки томонлама учрашувлар ўтказиш учун хоналар, ресторан, кичик концерт зали, дам олиш жойлари меҳмонларга кенг қулайлик яратади. Иккинчи қаватда қўшимча заллар жойлашган.
Давлатимиз раҳбари Конгресс холлнинг ҳар бир залини кириб кўрди.
Беш юлдузли «Hilton» меҳмонхонаси нафақат ушбу марказ, балки бутун пойтахтимизга кўрк бўлди. 21 қаватли бинода 258 та номер мавжуд. Шулардан 8 таси давлат раҳбарлари учун мўлжалланган. Пардозлаш ва жиҳозлашда иссиқ ранглар кўп қўлланилгани кишига хуш кайфият бағишлайди. Барча замонавий меҳмонхоналарда бўлганидек, отелда бир нечта ресторан, бассейн, спорт зал, спа ва бошқа салонлар бор. Хизматлар тури кўп, сифати юқори даражада.
Шавкат Мирзиёев меҳмонхонада яратилган шароитлар билан танишди, ҳудуд марказидаги хиёбонни кўздан кечирди.

Конгресс-холл и отель «Hilton» готовы к эксплуатации
Строительство конгресс-холла и отеля "Hilton" - первых объектов международного делового центра Tashkent City - завершено. 9 октября с ними ознакомился Президент Шавкат Мирзиёев.
В конгресс-холле общей площадью 43 тысячи квадратных метров созданы все условия для проведения крупных  международных мероприятий, переговоров высшего уровня. На первом этаже размещен конференц-зал на 3,5 тысячи человек, который при необходимости может быть трансформирован в два или четыре зала.
Во время международных саммитов гости могут воспользоваться помещениями для двусторонних встреч, имеются также ресторан, малый концертный зал, комнаты отдыха. Дополнительные залы размещены на втором этаже.
Глава государства ознакомился с каждым залом конгресс-холла.
Пятизвездочный отель "Hilton" является украшением не только делового центра, но и всей столицы. В 21-этажном здании имеется 258 номеров, включая восемь президентских люксов. При оформлении и меблировании использованы теплые тона. Как и во всех современных гостиницах, здесь есть несколько ресторанов, бассейн, спортивный зал, спа и другие салоны. Услуги - широкого ассортимента, сервис - самого высокого уровня.
Шавкат Мирзиёев ознакомился с созданными в отеле условиями, а также парком, созданным в самом сердце делового центра.