ЕХҲТ иштирокчи мамлакатлари доимий вакилларининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 10 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги таклифига биноан 20 та элчи - ЕХҲТ иштирокчи мамлакатларининг Вена шаҳридаги доимий вакилларидан иборат делегация Тошкент шаҳрига ташриф буюради.
Ўзбекистоннинг Австриядаги Элчихонаси томонидан ташкиллаштирилаётган мазкур ташриф дастурида Олий Мажлис Сенати, Ташқи ишлар вазирлиги, Марказий сайлов комиссияси, Инсон ҳуқуқлари бўйича миллий марказида ва Инсон ҳуқуқлари бўйича вакил (Омбудсман) билан учрашувлар ўтказиш кўзда тутилган.
Дипломатлар Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг мамлакатимизда ОАВ эркинлигини таъминлашнинг долзарб масалалари ва мазкур соҳада олиб борилаётган ислоҳотларга бағишланган “давра субати"да иштирок этиш учун Самарқанд шаҳрида ҳам бўладилар.

О визите в Узбекистан постоянных представителей стран-участниц ОБСЕ
10 октября 2019 года в г.Ташкент по приглашению Министерства иностранных дел Республики Узбекистан прибывает делегация в составе 20 послов – постоянных представителей стран-участниц ОБСЕ в г.Вене.
В Программе визита, организованного Посольством Узбекистана в Австрии, включены встречи в Сенате Олий Мажлиса, Министерстве иностранных дел, Центральной избирательной комиссии, Национальном центре по правам человека, с Уполномоченным по правам человека (Омбудсман).
Дипломаты также посетят г.Самарканд для участия в посвященном актуальным вопросам обеспечения свободы СМИ в нашей стране и реформам в этой сфере «круглом столе» Агентства информации и массовых коммуникаций при Президенте Республики Узбекистан.